Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL53KD Kultūras naktsklubs

Kultūras naktskluba otrā programma 28. decembrī

Laikraksts Latvietis Nr. 131, 2011. g. 9. febr.
Klāra Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL53KD

AL53KD

Kultūras naktskluba publika 28. decembra koncertā. FOTO Gunārs Nāgels.

No kreisās: Ella Mačēna un Elita Luce. FOTO Gunārs Nāgels.

No kreisās: Lāra Brennere, Markus Saltups, Pauls un Marks Bormaņi. FOTO Gunārs Nāgels.

No kreisās: skaņu operators Valdis Kapelis, Ella Mačēna, Ivars Štubis, Elita Luce. FOTO Gunārs Nāgels.

Lita Krūmiņa un Sebs Krūmiņš. FOTO Gunārs Nāgels.

Sebs Krūmiņš. FOTO Gunārs Nāgels.

Sidnejas Lauku muzikanti. No kreisās: Toms Mačēns, Rita Vīksniņa, Viktorija un Andrejs Mačēni. FOTO Gunārs Nāgels.

Otrdien, 28. decembrī atkal daudz cilvēku sapulcējās Melburnas Latviešu nama Mazajā zālē, lai sveču gaismā baudītu otro KD Kultūras naktskluba programmu gan plkst. 19.00, gan arī plkst. 21.00. Tiem, kuri nav izlasījuši naktskluba pirmās programmas recenziju: Kultūras naktsklubs bija jauna veida saviesīgs vakars, kurš aizstāja tradicionālo Jauniešu koncertu citās Kultūras dienās. Pirmajā Naktsklubā pārsvarā piedalījās instrumentālisti, bet otrajā naktsklubā dziesma bija valdošā.

Vairākās kombinācijās spēlēja sekojošie muzikanti: Marks Bormanis, Pauls Bormanis, Elita Luce, Ella Mačēna, Ivars Štubis, Lāra Brennere, Markus Saltups, Lita Krūmiņa, Sebs Krūmiņš, Toms Mačēns, Andrejs Mačēns, Viktorija Mačēna un Rita Vīksniņa.

Priekšnesumos pārsvarā bija populārās latviešu dziesmas, ieskaitot Prāta Vētras dziesmas un Autobusa debesīs dziesma Sitiet bungas, mani mīļie. Priekšnesumi bija ļoti augstas kvalitātes. Varēja redzēt, ka muzikanti bija ļoti cītīgi sagatavojušies. Atmosfēra bija vienkārši ģeniāla, skatītāji dziedāja līdz, mūzika un luste pārņēma nama Mazo zāli un pagalmu.

Bija gan arī trīs priekšnesumi, kuri pilnīgi atšķīrās no jaukām latviešu populārām dziesmām. Pirmā, kas uzvedu kaut ko alternatīvāku bija Lita Krūmiņa, kura ir atkal atsākusi dziesmu komponēšanu. Viņas pašas komponētas dziesmas tika izpildītas gan kā solo, gan ar pavadījumu. Pirmā dziesma Smiltis bija pavadīta ar Litas skaisto, gaistošo metalofona spēlēšanu. Otro – Bezvārds pavadīja brālis Sebs pie klavierēm.

Sekoja brālis Sebs Krūmiņš, kurš turpināja pierādīt, cik talantīga ir Krūmiņa ģimene. Viņš arī spēlēja paša komponētas dziesmas. Pirmo viņš izpildīja, tikai dziedot bez pavadījuma, bet otru – tikai spēlējot ģitāru. Šis bija iespējams, lietojot sempleru aparātu, ar kuru ir iespējams dzirdēt, kas nupat tika spēlēts kopā ar to, kas šinī mirklī tiek muzicēts un tā daudzos slāņos, vienu otram virsū. Izklausījās it kā piedalītos desmit cilvēku, bet īstenībā bija tikai Sebs, kurš spēlēja. Bija ļoti iespaidīgi!

Pēdējā grupa, kura uzstājās bija Sidnejas Lauku muzikanti – muzikālais un komiskais ansamblis. Muzikanti bija Toms, Andrejs, Viktorija Mačēni un Rita Vīksniņa. Viņi bija saģērbušies kā lauku muzikanti no Amerikas un spēlēja amerikāņu tautas dziesmas, piemēram Tu esi mana saulesgaisma (You Are My Sunshine), bet dziesmas viņi bija pārtulkojuši latviešu valodā. Starp dziesmām viņiem bija sagatavota jautra komēdijas rutīna. Pēdējā dziesma arī ļoti smīdināja publiku. Sidnejas Lauku muzikanti bija pārtulkojuši Aiz kalniņa dūmi kūpa angļu valodā un dziedāja ar jocīgām izloksnēm. Kaut arī viņu priekšnesums bija komēdijas rutīna, mūzika bija labi izstrādāta, parādot Mačēnu ģimenes spēju ne tikai iepriecināt skatītājus ar viņu humora izjūtu, bet arī rādot viņu izcilo muzikālo talantu.

Gribās pieminēt, ka bija ļoti jauki redzēt gandrīz visas dziesmas (neieskaitot pārtulkoto Aiz kalniņa dūmi kūpa) tika izpildītas latviešu valodā. Man vislielākais prieks ir no tā, ka jauniem Austrālijas latviešu komponistiem latviešu valoda ir pietiekami svarīga, lai komponētu nevis tikai angliski, bet arī latviski!

Es vēlos pateikties visiem, kuri tik cītīgi strādāja aizkulisēs, lai izdotos Kultūras naktsklubs. Pirmkārt, paldies Jānai Andersonei par jauno ideju un lielo organizēšanas darbu! Paldies arī visiem tiem, kuri palīdzēja Jānai – tiem, kuri pārdeva biļetes, gatavoja ēdienu, rūpējās par muzikantu labklājību un, protams, arī tiem, kuri strādāja, pārdodot dzērienus!

Klāra Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com