Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviskais pieskāriens Kērnsas mākslai

Zitas Sudņikas izstāde „Aiz kvadrāta“

Laikraksts Latvietis Nr. 132, 2011. g. 16. febr.
AG -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Māksliniece Zita Sudņika pie savas gleznas.

Zitas Sudņikas glezna.

Zitas Sudņikas glezna.

Zitas Sudņikas glezna.

Māksliniece Zita Sudņika pie savas gleznas.

Divas nedēļas – no 21. līdz 30. janvārim pilsētas centrā bija apskatāma septiņu Kērnsas (Cairns) mākslinieku izstāde Aiz kvadrāta (Beyond the Square).

Izstādē piedalījās mākslinieki: Šarona Čempiona (Sharon Champion), Gregs Dvaijers (Greg Dwyer), Lovens Hardijs (Lowen Hardy), Karola Leinga (Carol Laing), Džudija Nolere (Judy Noller), Ronda Skiaka (Rhonda Sciacca) un tai skaitā arī latviešu gleznotāja Zita Sudņika, kura pirms trijiem gadiem pārcēlās no Latvijas (Jūrmalas) uz Kērnsu pēc laulībām ar vietējo latviešu izcelsmes advokātu Andreju Krūmiņu.

Māksliniece dzimusi 1958. gadā Ogrē, studējusi glezniecību J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā un tajā absolvējusi glezniecības fakultāti. 2003. gadā ieguvusi humanitāro zinātņu Maģistra grādu mākslā

Zita ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Viņas radošajā biogrāfijā ir 24 personālizstādes, vienā no kurām (Dienvidu Paralēle, 2008.) bija apskatāmi Austrālijā tapuši darbi.

Zita ir sarīkojusi personālizstādes: 2004. gadā Sv. Pētera baznīcā Rīgā, 2004. gadā Bonnā (Vācijā), kā arī 1997., 1996. un 1994. gadā Rīgā, u.c.

Māksliniece saņēmusi godalgas: 2002. gadā 1. godalga 11. miniatūru darbu izstādē Upe – Cilvēks – Dzīvība Valmieras Novadpētniecības muzejā un 2005. gadā Gada balva mākslā 2004 par izstādi Sv. Pētera baznīcā Rīgā.

Zita Sudņika piedalījusies mākslinieku grupu izstādēs Rīgā: 2007., 2004., 2003. gados, Otavā (Kanādā) 2005. gadā, Ruovesi (Somijā) 2003. gadā, Tamperē (Somijā). 2002. gadā un 1998. gadā Jūrmalā (Latvijā).

Kopš māksliniece dzīvo Austrālijā, viņa ir piedalījusies vairākās vietējās mākslas izstādēs. Šajā izstādē bija apskatāmas Zitas 16 gleznas. Par savu iedvesmas avotu Zita sauc vareno Dabu visos tās bezgalīgajos izpausmes veidos.

Zitas radošais moto ir: Sadzirdēt Pieskarties Būt klāt.

AG
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com