Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sargi valodu!

„Ir tādi principi, aiz kuriem nedrīkst atkāpties“

Laikraksts Latvietis Nr. 135, 2011. g. 9. martā
Atis Skalbergs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Katram latvietim jāapzinās, ka mums ir jāsargā latviešu valoda, ka Latvijā ir spēki, kas vēlas, lai te būtu divkopienu valsts ar divām valsts valodām, lai visādā veidā mazinātu latviešu valodas nozīmi.

Viena krievu organizācija pieprasa, lai krievu valodai piešķirtu oficiālu statusu. Ko tas nozīmē, to nepasaka, it kā tā būtu kāda nevainīga vēlēšanās, kam nav nekādu seku.

Bet mums ir pieredze, ka drīz būs atkal jauna prasība, būs žēlošanās visai pasaulei, ka viņi tiek apspiesti, diskriminēti. Briselē ir viņu komisāri, kas cenšas panākt to, ko prasa krievi. Meli, vēstures faktu tīša sagrozīšana, krāpšanās, diplomātu uzpirkšana, nodevēju atrašana latviešu vidū ir parastais veids, kā šie cietēji panāk savu.

2011. g. februārī Latvijas Centrālā statistikas pārvalde izplatīja veidlapas par Tautas skaitīšanu divās valodās. Tas ir rupjš Valsts valodas pārkāpums. To piekopj valstij naidīgi cilvēki, pasakot, ka Latvija ir divkopienu valsts, ka te, kā redzat, oficiāli darbojas divas valodas. Tas cilvēks, kas to izdarīja, ir latvietis, kas tagad demagoģiski aizstāvas. Kriminālsods par to nav paredzēts, bet pārkāpums ir politisks, ļoti ļauns, ar grūti paredzamām sekām. Tādu darbinieku ir jāatlaiž no darba.

Šādi pārkāpumi pieaug. LTV 7. kanālā, kur rāda sporta sacensības, vari izvēlēties komentētāju – latviešu vai krievu valodā. Kāpēc tas tiek darīts, ja valsts politika ir nacionāla valsts? ASV vēstniecības mājas lapa tagad ir arī krievu valodā. Šī vēstniecība arvien atsvešinās no latviešiem.

Latvijas radio politiskais komentētājs Eduards Liniņš raidījumā Krustpunktā prasību krievu skolās mācīt latviešu valodā nosauc par brutalitāti. Tāda gļēvulīga iztapšana ir raksturīga diezgan daudziem latviešiem. Nāk atmiņā eksprezidenta Gunta Ulmaņa teiktais 2008. g. 23. maijā Baltijas foruma konferencē: „Esmu priecīgs, ka krievu valoda Latvijā gūst arvien lielāku ietekmi, un runas par to, ka tā nav nepieciešama, palikušas pagātnē.“

Prezidents Valdis Zatlers ir teicis: „Man ļoti patīk viena latviešu tautas dziesma, kur ir visa būtība iekšā – Valodiņa zemi tur / Zeme tur valodiņu. Tas ir apburtais loks, jo vairāk mēs attīstām savu valodu, jo stiprāka kļūst valsts. Un pretējais.“

Bija mums tāds integrācijas ministrs Oskars Kastēns ar centieniem veidot multikulturālu Latviju. Tā bija latviešiem pilnīgi nepieņemama teorija. Tauta pateica NĒ! tādam ministram – viņu neievēlēja Saeimā. Un šīs teorijas lielā aizstāve Ilze Brands-Kehre vairs nedzīvo mūsu valstī.

Latvijā tagad izstrādā Integrācijas pamatnostādnes. Dr. sc. pol. Andrejs Berdņikovs iecelts par kultūras ministres Sarmītes Ēlertes padomnieku integrācijas jautājumos. Viņš saka: „Krievu kopiena atrodas tādā apjukuma stāvoklī. Daudzi cer, ka Latvijā kaut kas var mainīties. Viņiem skaidri jāpasaka, ka citas oficiālas valodas Latvijā, izņemot latviešu, nebūs, ka pilsonību tāpat vien nedāļās. (Latvijas Avīze. 2011. g. 9. februārī.)

Mums visiem jāsargā latviešu valoda! Tas ir katra valsts iedzīvotāja svēts pienākums. Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga intervijā radio teica: „Kamēr es vēl elpošu un spēšu dzīvot, Latvijā nepieņems divvalodu situāciju, pilnīgi nemūžam un nekad. Ir tādi principi, aiz kuriem nedrīkst atkāpties.“

Atis Skalbergs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com