Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pulkveža Oskara Kalpaka atcere Kanberā

Piemin pulkvežus Oskaru Kalpaku un Frīdrihu Briedi

Laikraksts Latvietis Nr. 136, 2011. g. 16. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: DV Kanberas nodaļas valdes priekšsēdis Edvīns Peniķis, KLB priekšnieks Ēriks Ingevics un vanadžu vadītāja Austrālijā Inta Skrīvere. FOTO Imants Skrīveris.

Briedis

Pulkvedis Frīdrihs Briedis.

Šī gada 5. martā Imanuela baznīcas zālē, Vodenā, Daugavas Vanagu Kanberas nodaļas rīkotais saiets bija veltīts pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai.

Saietu ievadīja nodaļas valdes priekšsēdis Edvīns Peniķis.

Savā uzrunā viņš pieminēja pulkveža Kalpaka lielo nozīmi Latvijas valsts brīvības cīņās un viņa lielo ticību brīvai neatkarīgai Latvijai.

Atceres runu teica Kanberas Latviešu biedrības priekšnieks Ēriks Ingevics. Runas ievadā Ingevics uzsvēra, ka mums ir divi izcili kara vadoņi, kas vēstures gaitā ir kļuvuši leģendāri. Viens ir pulkvedis Oskars Kalpaks un otrs strēlnieku pulkvedis Frīdrihs Briedis. Abiem ir ievērojama vieta Latvijas vēsturē, abi mira traģiskā nāvē samērā jauni gados – plkv. Kalpaks 37 gadu vecumā un plkv. Briedis tikai 30 gadu vecumā. Abi pēc viņu nāves tika apbalvoti ar augstākās šķiras Lāčplēša Kara ordeni.

Turpinājumā Ingevics referēja par strēlnieku pulkvedi Frīdrihu Briedi – par viņa bērnību un skolas gaitām, viņa lomu strēlnieku cīņās pie Rīgas, Pirmā Pasaules karā, viņa aiziešanu no strēlnieku pulkiem īsi pirms Oktobra revolūcijas, viņa darbību pret lieliniekiem Krievijā, Savinkova vadītā Dzimtenes un brīvības glābšanas savienībā un viņa apcietināšanu un traģisko nāvi Krievijas pilsoņu kara laikā Maskavā.

Noslēgumā saieta dalībnieki pakavējās pie kafijas un uzkodām.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com