Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sidnejas skolas un Spēļu grupas Lieldienas

Lielas svinības latviešu draudzes īpašumā

Laikraksts Latvietis Nr. 142, 2011. g. 20. apr.
Baiba Haringtona - (Harrington)


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Emīls skrien pa priekšu. FOTO Māra More (Moore).

Nodarbības. FOTO Māra More (Moore).

Olu ripināšana. FOTO Māra More (Moore).

FOTO Māra More (Moore).

Sidnejas Latviešu skola 9. aprīļa sestdienā svinēja Lieldienas latviešu draudzes īpašumā Houmbušā. Svētkus nosvinēja priekšlaikus, jo Lieldienas iekrīt skolas brīvdienās. Tas parasti ir pats jaukākais gada laiks Sidnejā. Rudens nav ne par karstu, ne par aukstu un ne tik vējains kā pavasaris. Ja tik pārāk nelīst lietus! Šogad laimējās! Lietus nelija. Diena bija silta un saulaina. Tādā laikā gribas būt ārā. Latviešu draudzes īpašums ar skaistu, plašu zālāju, dārzu, baznīcu un draudzes zāli, bija ideāla vieta.

Skolas saime ieradās kuplā skaitā. Svinības sākās ar īsu svētbrīdi dārzā un turpinājās baznīcā. Prāvests Kolvins Makfersons stāstīja, ka Lieldienās nozīmīgākais ir tas, ka Jēzus pēc miršanas augšāmcēlās. Ar bērnu līdzdalību mācītājs pārrunāja tumsas un gaismas īpašības. Viņš aicināja padoties gaismai, kas spīd vienmēr un visur.

Tad tik sākās svētku prieki! Bērni skraidīja apkārt pa zālāju. Sita bumbu ar raketēm. Šūpojās šūpolēs. Krāsoja olas un Lieldienu bildes. Taisīja Lieldienu apsveikumu kartiņas. Izgreznoja pītus kurvīšus. Spēļu grupas bērni ar pašu taisītiem papes kurvīšiem gāja lielā barā meklēt Lieldienu olas. Baznīcas priekšā pa visu mauriņu bija izkaisītas šokolādes olas. Zālājs spīdēja un laistījās! Bet mazajiem tomēr vajadzēja palīdzību, lai atrastu olas.

Sevišķi jautras bija skriešanas sacīkstes, turot olu karotē. Ola zemē nedrīkstēja krist. Lielie bērni ļoti sacentās. Par katru cenu gribēja vinnēt sacīkstes. Skaisti krāsotās olas daudzkārt krita un stipri cieta. Mazākiem bērniem olas bija svarīgākas par sacīkstēm un visiem noteikumiem. Vienalga, vai pirmā vai beidzamā vieta sacīkstēs, ka tik ola zemē nekrita. Savas olas un karotes daži mazie turēja ar abām rokām! Arī olu ripināšana gāja jautri. Vinnēja Kaspars Vokers (Walker), jo savu olu aizripināja vistālāk. Tā nebija tikai laimes lieta. Kaspars prata! Vēl bija olu mešana. Gāja arī rotaļās.

Vecāki gādāja, ka visi varēja labi paēst. Bija ceptas desas, salāti, kūciņas, smalkmaizītes un kafija. Ārā, svaigā gaisā, viss sevišķi labi garšoja. Latviešu draudzes īpašums ar plašo zālāju bija bērniem ļoti piemērots. Būtu jauki, ja skola to izmantotu biežāk.

Baiba Haringtona
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com