Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzied divās pilsētās

Zigrīdas Kalpi ieskandina Brisbanes un Sidnejas Latviešu namus

Laikraksts Latvietis Nr. 82, 2010. g. 31. martā
Ance Deksne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ZKB

Brisbanes Latviešu namā. FOTO Mišela Farugija.

ZKS

Sidnejas Latviešu namā. FOTO Lukass Strungs.

2010. gadu iesākot, „Zigrīdas Kalpi“ ieskandināja Brisbanes un Sidnejas Latviešu namus: Brisbanē – BLB 60 gadu pastāvēšanas svinībās un SLB pēcpusdienā.

Šis gads mums, Zigrīdas Kalpiem ir iesācies ar vērienu. 20. februārī BLB 60 gadu pastāvēšanas svinību muzikālo daļu iesāka Brisbanes Zigrīda (Valda Biezaite, Ance Deksne, Tija Lodiņa), spēlējot četras dziesmas: Neviens putniņš, Sidrabiņa upi bridu, visiem labi zināmo, oriģinālo kompozīciju Trīsi nakti negulēju un oriģinālu gabalu ar modernu pieskaņu Iebrauca saulīte. Pēc tam sekoja Brisbanes un Adelaides kopprojekts Plika Balta (Zigrīdas meitenes un Aija Rozentāla) ar aizkustinošu dziesmu Māte mana māmulīte un kā pēdējo spēlēja lustīgu latgaliešu dziesmu As naīšu rudzātīs, kurā vokālās harmonijas mijās ar akordeona, stabules, bungu un ķemmes skaņām. Adelaides Kalna Kalpi (Matīss Biezaitis, Arvīds Medenis, Mārtiņš Medenis, Aija Rozentāla un Aleksandrs Šmits) uzstājās ar piecām dziesmām, kurās senas tautu melodijas saplūda ar kokles, dūdu, stabules un bungu skaņām.

Zigrīdas Kalpi (Matīss Biezaitis, Valda Biezaitis, Ance Deksne, Tija Lodiņš, Mārtiņš Medenis un Aleksandrs Šmits) pirmo reizi uzstājās Brisbanē. Viņi priecēja publiku ar enerğisku priekšnesumu, kurā bija dzirdamas viņu CD Vilciņš kauca dziesmas un klausītāju iemīļotā Alus dziesma.

Pagāja tikai dažas nedēļas, un 21. marta rītā Zigrīdas Kalpi satikās Sidnejas Latviešu namā, kur viņi uzstājās SLB pēcpusdienas sarīkojumā. Uzņemšana bija lieliska, un publikas atsauksme bija ļoti pozitīva. Uzstāšanās notika divās daļās ar savu CD repertuāru un Alus dziesmas atkārtošanu.

Sakām lielu paldies visiem mūsu atbalstītājiem gan Brisbanē, gan Sidnejā! Jūsu klātbūtne ir mūsu enerģija!

Ance Deksne – Zigrīdas Kalpi
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com