Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Deportāciju atcere un divi referāti

Latvijas ciemiņi Solvita un Andris Sekstes Kanberā

Laikraksts Latvietis Nr. 82, 2010. g. 31. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
KanbDV

DV Kanberas nodaļas valdes locekļi ar ciemiņiem. No kreisās: Inta Skrīvere, Žanis Mediķis, Andris Sekste, Edvīns Peniķis un Solvita Sekste. FOTO Imants Skrīveris.

Šī gada 25. martā, Imanuela baznīcas zālē Vodenā, DV Kanberas nodaļas rīkotajā saietā, DV izkārtojumā, Kanberā viesojās Solvita un Andris Sekstes no Latvijas.

Saietu atklāja DV Kanberas nodaļas valdes priekšsēdis Edvīns Peniķis. Savā uzrunā viņš pieminēja saieta vēsturisko datumu (25. marts), kad pirms 61 gada – 1949. gada 25. martā – uz Sibīriju deportēja ap 43 000 latviešu tautas locekļu. Ar klusuma brīdi saieta dalībnieki pieminēja aizvestos.

Turpinājumā sekoja ciemiņu referāti.

Solvita Sekste, DV CV pārstāvniecības vadītāja Rīgā, stāstīja par DV ziedoto līdzekļu sadali trūkumcietējiem – bijušajiem leģionāriem, bāreņiem un daudzbērnu ģimenēm. Viņas stāstījums bija ļoti izsmeļošs, un klausītāji guva plašu ieskatu pārstāvniecības darbā un apstiprinājumu, ka sabiedrības ziedojumi tiek lietderīgi izmantoti.

Andris Sekste, savukārt, runāja par sociālo un ekonomisko stāvokli Latvijā pēdējos divdesmit gados. Savu stāstījumu viņš, lielākoties, pamatoja ar statistiku, ko klausītājs arī varēja lasīt no datorā ierakstītā atainojuma uz lielā ekrāna. Viņa teiktais un dotā statistika bija pozitīvā noskaņā, un klausītājam deva cerības uz tautas augšupeju sociālā un ekonomiskā plāksnē.

Sekstes stāstījums bija saistošs un intensīvs, un klausītājam bija uzmanīgi jāieklausās lai nepārprastu kādu no viņa teiktās statistikas.

Referātiem sekoja jautājumi, un bija jau pavēla stunda, kad saieta dalībnieki teica ardievas Latvijas ciemiņiem.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com