Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas pie dabas

Undara Nacionālais parks

Laikraksts Latvietis Nr. 84, 2010. g. 12. apr.
Zita Sudņika -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Undara1

Lavas tunelis. FOTO Andrejs Krūmiņš.

800 m virs jūras līmeņa, 300 km rietumos no Kērnsas (Cairns) atrodas viens no pasaules nozīmīgākājiem gulošo vulkānu laukiem. Undara vulkāns bija pamodies pirms 190 000 gadiem, un lava izplūda pat līdz 150 km attālumā, atstājot visā šajā zonā savas paliekas vēl līdz šai dienai.

Agrākajos laikos šo apvidu bija pārņēmuši lietus meži, tikai kad atnāca aborigēns ar savu uguni, liela daļa no šīs zonas pārvērtās savannā, un tikai daži lietus meža pārpalikumi ir izbārstīti vēl šodien.

Lieldienu atvaļinājumā mēs ar vīru bijām aizbraukuši uz šo unikālo dabas bagāto zonu. Naktis pavadījām mazā teltī dabā. Laiks bija ideāls – dzestrāks nekā Kērnsas sutā. Var apmesties arī tūristu komplektā, kur ir pieejamas ērtības visās pakāpēs, ka arī iespēja gulēt 100 gadu vecos vilcienu vagonos, kuri ir piemēroti pārnakšņošanai, bet saglabā vēsturisko izskatu un iekārtu.

Ir zināmi 69 lavas tuneļi – daži nelieli, daži lieli un pat tik lieli, ka tur var ievietot katedrāli. Mēs apmeklējām dažus vidējos, vienā no kuriem varēja brist pa ūdeni un sajust īpašu atmosfēru. Visi griesti gaismās vizuļoja visādās krāsās, kas kopumā radīja pasakainu ainu.

Izgājām arī pa 100 m dziļa vulkāna krātera malu, kur ir iekārtota 2 km gara taka.

Naktī devāmies nakts pastaigā ar kameru, vērot nakts dzīvi, ieklausīties nakts skaņās. Protams, neiztikām bez Billija un Matildes.

Pasaule ir pilna ar brīnumiem, ak, ja mums būtu spārni!

Zita
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com