Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Štutgartes dejotāju pirmais koncerts

Ar lielo autobusu uz Briseli

Laikraksts Latvietis Nr. 204, 2012. g. 6. jūnijā
Laura Putāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kopš šī gada janvāra Vācijas dienvidu daļā, Štutgartē, aktīvi darbojas latviešu tautas deju kolektīvs, kas katru otro mēneša trešdienu uz 2,5 stundu mēģinājumu pulcē nu jau aptuveni 20 dejotājus. Dejot gribētāju pulkā ir gan mazi, gan lieli. Līdz ar to arī ne visiem dejotājiem ir vienlīdzīga deju pieredze. Mūsu vidū ir gan pieredzējuši Latvijas deju kolektīvu tautas deju dejotāji, gan tādi, kuriem deju solis jāapgūst no pašiem pamatiem, bet neatkarīgi no vecuma vai dejotāju pieredzes līmeņa, mūs visus vieno dejotprieks, vēlme saglabāt latviskās tradīcijas un nepazaudēt saikni ar dzimteni Latviju.

Maija sākumā mēs, Štutgartes dejotāji, piedzīvojām savu pirmo uzstāšanos, kas notika 5. maijā Briseles latviešu dejotāju koncerta Košas puķes vainagā ietvaros Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības ES telpās. Koncerts tika veltīts Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, kā arī pašiem Briseles dejotājiem, kuri atzīmēja savu nu jau ceturto kopā būšanas gadadienu.

Sveikt dejotājus ar savu uzstāšanos bija ieradušies arī Minsteres dejotāji. Mums, štutgartiešiem, šis bija ļoti īpašs pasākums. Pie mums gatavošanās drudzis bija pārņēmis gan lielus, gan mazus. Vispirms jau tika izvēlēta pirmā deja, kas mums beigās izveidojās par lielisku trīs deju miksējumu. Tika apgūti šīs dejas soļi un horeogrāfija. Papildus regulārajiem mēģinājumiem soļi tika atkārtoti arī mājās vai īpašajā mēģinājumā, kas tika aizvadīts pilsētas parkā ar ziņkārīgiem skatītājiem.

Tāpat domājām un gādājām par tērpiem meitām un puišiem, par deju kurpēm un pastalām, kā arī tika kolektīvi organizēts kopīgs brauciens uz Briseli. Lai visiem mūsu draugiem un atbalstītājiem būtu iespēja doties līdz, braucienam uz Briseli tika noīrēts lielais autobuss, kas visus dejotājus un līdzjutējus laicīgi, bet ar nelielu maldīšanos pa Briseles šaurajām ielām, nogādāja turp, kā arī pēc koncerta un kopīgas ballēšanās, DJ Sproģa mūzikas ritmos līdz pat pusnaktij, atveda atpakaļ uz Štutgarti.

Gandarīti par pirmo koncertu, iedvesmoti un vēl lielāka entuziasma un enerģijas pārņemti, mēs, Štutgartes dejotāji, šobrīd jau esam sākuši gatavoties mūsu nākamajam koncertam, kas ir paredzēts 23. jūnijā, Līgo dienas svinībās Daugavas Vanagu centrā Bērzainē, Freiburgā. Tālākie Štutgartes dejotāju sapņi un mērķi saistās ar 2013. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Mēs ļoti priecājamies un esam pateicīgi par visu morālo atbalstu un labajiem vārdiem, kas mums rada papildus motivāciju, bet mums tikpat ļoti ir nepieciešams arī finansiāls jeb materiāls atbalsts. Gan tērpi un brauciens uz Briseli, gan telpas mūsu mēģinājumiem tiek apmaksātas no pašu dejotāju kabatām. Tomēr tālākā nākotnē raugoties, lai veiksmīgi turpinātu iesākto un gatavotos turpmākajiem koncertiem, pieslīpētu dejas, dejotprasmi un apgūtu jaunas dejas, par visu vairāk mums ir nepieciešamas bezmaksas mēģinājumu telpas.

Ja vien šāds atbalsts ir kāda spēkos, mēs esam atvērti visām idejām, ierosinājumiem un piedāvājumiem!

Uz drīzu tikšanos jau nākamajā mēģinājumā (pievienoties drīkst jebkurā laikā) vai kādā kopīgā latviešu sanākšanas reize un sadancošanā!

Štutgartes dejotāju vārdā,

Laura Putāne
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com