Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 Austrālijā – jau 30. reizi!

„Apaļš mans 3x3, tā kā vaska ritulītis“

Laikraksts Latvietis Nr. 204, 2012. g. 6. jūnijā
Kārlis Ātrens un Jolanta Lārmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

2013 3x3 Adelaidē vadītāji Jolanta Lārmane un Kārlis Ātrens. FOTO Kārlis Ātrens.

Koka namiņš“ („Woodhouse“). FOTO Kārlis Ātrens.

Raimila konferenču centrs. FOTO Jolanta Lārmane.

Balles zāle „Koka namiņā“. FOTO Kārlis Ātrens.

„Vudhausa“ pagalma ainava. FOTO Jolanta Lārmane.

Nākamais 3x3 saiets Austrālijā notiks 2013. gada 2.-8. janvārī, skaistā vietā Adelaides kalnos – Vudhausā (Woodhouse). Tā rīkotāji ir melburniete Jolanta Lārmane un adelaidietis Kārlis Ātrens. Šis būs 3x3 Austrālijā jubilejas gads, jo saiets notiks jau 30. reizi! Kārlis un Jolanta jūtas ļoti pagodināti, ka viņiem uzticēts rīkot šo jubilejas 3x3.

Jolanta ir Melburnas Latviešu skolas dziedāšanas un folkloras skolotāja, vada Austrālijas apvienotā kora Atbalsis Melburnas nodaļu, kā arī ir folkloras kopas Jumalēni vadītāja. Jolanta bija Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienu Kopkora koncerta un sadziedāšanās Svētki dziesmai rīkotāja. Latvijā Jolanta ir vadījusi saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā 2007.-2009. g. un ir piedalījusies Latvijas 3x3 saietos sešas reizes. Viņas vaļasprieki ir muzicēšana, diriģēšana, bērnu audzināšana, pastaigas brīvā dabā, kā arī ļoti tuvs viss latviskais.

Kārlis Adelaidē darbojas vairākās latviešu organizācijās, dzied vīru korī Daugava un ir bijušās Adelaides Latviešu Skautu vienības priekšnieks. Viņa vaļasprieki ieskaita dziedāšanu, dejošanu, cepšanu, zolītes un šaha spēlēšanu, staigāšanu un dabas mīlestību.

Austrālijā Kārlis un Jolanta ir piedalījušies vairākos 3x3 saietos – Jolanta sešas reizes un Kārlis piecas reizes.

Jolanta un Kārlis vēlas nākamā gada 3x3 dalībniekiem piedāvāt jaunu, vilinošu un līdz šim neizzinātu saieta vietu. Viņi ir izvēlējušies austrāļu skautu konferences centru Vudhausu teiksmainajos Adelaides kalnos. Saieta rīcībā būs divas ēkas – Koka namiņš (Woodhouse) un Raimila centrs (Rymill centre) ar visu plašo 54 hektāru apkārtni. Vietu skauti ir mantojuši no Raimilu (Rymill) ģimenes, kuri bija bagāti filantropi un dzīvoja greznā māja ar daudzām istabām, ieskaitot balles zāli un atpūtas telpas. Koka namiņš celts pirms apmēram 150 gadiem, un to ieskauj liels, skaists dārzs ar vairākiem dižkokiem, ieskaitot sirmu dižozolu. Dalībniekiem tiek piedāvātas plašas nodarbību telpas, garšīgs ēdiens, izguldīšana, daudz aktivitāšu bērniem un pieaugušajiem āra nodarbībās, dabas skaistums, uzdzīvošana, vakarēšana un ērta piekļūšana. Ar Woodhouse tuvāk iespējams iepazīties mājaslapā http://www.woodhouse.org.au/

Nākamā – trīsdesmitā 3x3 saieta Austrālijā vadītāji par apaļās jubilejas tēmu ir izvēlējušies "Apaļš mans 3x3, tā kā vaska ritulītis". Ir padomā uzrunāt visus 29 bijušos vadītājus un viņu komandas, lai kopīgi sagatavotu izstādi par Austrālijas 3x3 vēsturi. Izstāde tiks iekārtota Koka namiņa balles zālē, kuras sienas izgreznotas ar vairogiem līdzīgiem nodalījumiem. Katrā nodalījumā būs aprakstīts atsevišķs 3x3 saieta gads. Šajos vairogos parādīsies saietu bijušo dalībnieku fotogrāfijas, viņu atsauksmes, īpaši notikumi, kā arī iepriekšējo gadu vadītāju pieredze par rīkošanas dēkām un saietu norisi. Jolanta un Kārlis cer, ka vairums bijušo Austrālijas 3x3 vadītāju, kā arī dalībnieku varēs personīgi piedalīties šajā saietā, kas tad izveidotos par Austrālijas 3x3 jubilejas salidojumu.

Protams, kā vienmēr, tiek aicināti arī jauni dalībnieki pievienoties 3x3 kustībai, lai, piedaloties 3x3 saietā, bagātinātu sevi, savas ģimenes, attīstītu dažādus talantus, nodibinātu draudzības un uzlādētu latviskās baterijas visam nākamajam gadam. Tiek plānotas interesantas lekcijas, ievirzes un puduri, kā arī aicināti viesi no Latvijas, bet par to – nākamreiz!

Kārlis Ātrens un Jolanta Lārmane
Laikrakstam "Latvietis"Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com