Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ciemiņi Pertā no Adelaides

Divi Latvijas goda konsula tiekas Pertā pirmo reizi

Laikraksts Latvietis Nr. 76, 2010. g. 17. febr.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PertaCiemini1

No kreisās: Goda konsuls Pertā Jānis Purvinskis un goda konsuls Adelaidē Valdis Tomanis. FOTO Jānis Purvinskis.

PertaCiemini2

No kreisās: Goda konsuls Valdis Tomanis, Tomaņa kundze un DV Pertas nod. pr. Ilmārs Rudaks Pertas Latviešu Centra priekšā 2010. g. 6. februarī. FOTO Jānis Purvinskis.

PertaCiemini3

Miķelis Dancis ar mazmeitu Elīsu. FOTO Reinis Dancis.

Varbūt citiem liekas, nu kas tas par lielu notikumu? Bet mums Pertā tas tomēr ir nozīmes cienīgs notikums, jo reti kad pie mums ierodas ciemiņi no Austrumu zemēm. Toties šonedēļ pie mums Pertā ciemojās veseli divi nozīmīgi ciemiņi un abi no Adelaides. Kad pagājušā pirmdienā šeit ieradās mūsu kādreizējā pertieša Reiņa Danča tēvs Miķelis, tas jau bija nozīmīgs gadījums. Miķelis ir šeit personīgās darīšanās, bet kad Reinis dzīvoja šeit, viņš bieži vien bija Pertā, un pie mums viņš ir vienmēr mīļi gaidīts. Tā nu tiksimies un parunāsim un cerams dzirdēsim kaut ko vairāk par Reiņa, Mišeles un viņu meiteņu Elīsas un Zaras jauno dzīvi Adelaidē.

Toties Latvijas goda konsuls Adelaidē Valdis Tomanis ar kundzi pēc visiem šiem Austrālijā nodzīvotiem gadiem Pertā ir pirmo reizi. Kaut gan viņš ciemojās pie Daugavas Vanagu Pertas nod. priekšnieka Ilmāra Ruda-ka, viņš arī varēja apskatīt Pertas Latviešu centru. Tā kā Tomaņa kungs bija ieradies sestdienas rītā, kad mūsu Centrā notika DV kora mēģinājums, tad viņš varēja arī satikt vairākus pertiešus. Pertas Latviešu biedrības pr. vietniece Rita Džonsona izmantoja izdevību arī parādīt Latviešu biedrības telpas ar mūsu bibliotēku un grāmatu galdu, kur viņš tad arī varēja iegādāties Pertas latviešu vēsturi: Pasaules otrais gals (The Other End of the World).

Arī Latvijas goda konsuls Pertā Jānis Purvinskis bija atbraucis uz Latviešu centru un tā nu varēja palielīties ar savu goda konsulāta biroju. Abi kolēģi tur varēja pasēdēja un pārrunāja par savu konsulāta darbu un ar cerībām gaidāmo konsulu konferenci Rīgā. Tā kā Pertā goda konsulātu iekārtoja tikai 2008. g., tad nekad agrāk tāds gadījums, ka veseli divi goda konsuli ir Pertā vienā reizē, nekad nevarēja būt, un ir jautājums, kad tas varētu notikt vēl kādreiz nākotnē.

Pēc konsulāta telpu apskates Tomaņa kungs arī apskatīja Pertas Latviešu centra telpas: zāli, virtuvi, skatuvi, klases telpas un tagad tik bieži lietotās DV kluba telpas.

Vēlam Tomaņa kungam ar kundzi jauki pavadīt laiku Pertā un solam viņiem viņu ciemošanās laikā sagādāt labus laika apstākļus, vismaz ne tos +43°C, ko viņi ne visai sen piedzīvoja Adelaidē.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com