Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ilmārs Knaģis „Bij tādi laiki“

Stāsts par diviem izsūtījumiem un pavisam nesenu pagātni

Laikraksts Latvietis Nr. 205, 2012. g. 14. jūnijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmata „There was such a time“.

Ilmārs Knaģis (1926) ir viens no Latvijas represēto organizācijas un fonda Sibīrijas bērni dibinātājiem. Jau kopš 1987. gada viņš organizējis un vadījis latviešu izsūtījuma vietu apzināšanas ekspedīcijas, kā arī piemiņas zīmju atjaunošanu un uzstādīšanu dažādās nometinājuma vietās. Par nopelniem izsūtīto piemiņas saglabāšanā 1996. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. Saņēmis Barikāžu aizstāvju godazīmi.

Bij tādi laiki ir stāsts par diviem izsūtījumiem un arī par pavisam nesenu pagātni.

Smags liktenis piemeklēja mūsu tautu XX gadu simtenī. Svešas, naidīgas varas, sveši kari un revolūcijas simtiem tūkstošus latviešu izmētāja pa visu pasauli. Arī gandrīz visus manus skolas biedrus, bērnības draugus un radus. Gan Anglijā, gan Austrālijā, gan ASV un Vācijā, Kanādā un Jaunzēlandē. Ne viens vien guļ arī Volhovas purvos un tepat Kurzemes smiltājā. Arī krievu un vācu nāves nometnēs.

Veselas dzimtas tika izkaisītas pa plašo pasauli. Arī mana dzimta.

Mans vectēvs Dāvis Knaģis gāja bojā bēgļu gaitās Krievijā 1920. gadā. Vecāmāte Minna Knaģis mira bēgļu gaitās Vācijā 1945. gadā. Tēvs Emīls Knaģis gāja bojā 1941. gadā Krievijas nāves nometnē Vjatlagā. Tēva brālis Alberts Knaģis mira trimdā Anglijā.

Viņu piemiņai šī grāmata. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com