Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grāmatas „Personīgi“ atvēršanas svētki

Leldes Stumbres atmiņas

Laikraksts Latvietis Nr. 208, 2012. g. 4. jūlijā
Lelde Stumbre -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lelde Stumbre. „Personīgi“.

Vakara gaitā ieradās Zilais putns.

Viesi grāmatas atvēršanā.

Atvēršanas pēcpusdiena 14. jūnijā risinājās Mākslinieku savienības izstāžu zālē 11. novembra Krastmalā, kur bija Rozentāla Mākslas vidusskolas absolventu darbi, un tas bija tāds jestrs, labs fons – jauno māksla kopā ar jaunu grāmatu. Pie tam šī izstāžu zāle atrodas arī blakus Vides aizsardzības kluba (VAK) birojam, manai iemīļotai vietai, kur pavadu daudz laika un kur darbojas visi mani draugi. Arī tas bija labi – vide kopā ar mākslu un rakstniecību, tas viss ir viens vārds un jēdziens – kultūra.

Grāmata ir manas atmiņas un cenšanās izpētīt, kādēļ un kādu iemeslu dēļ esmu sākusi nodarboties ar rakstniecību un kādēļ tieši lugas, kas noteikti nav vieglākais žanrs. Mēģināju pati pētīt, kādi notikumi manā dzīvē to visu ietekmēja, kādi cilvēki un kā dzīve tā pavisam nemanāmi un neuzkrītoši ieslīd literārā darbā. Jo tas teiciens, ka kāds diktē no augšās ir stipri pārspīlēts. Rakstnieks akumulē dzīvi, realitāti, bet spēj vispārināt un ieskatīties dziļāk par ikdienas dzīves virskārtu.

Grāmatas atvēršanas pēcpusdienā svinīgi uzdāvināju savu grāmatu trim cilvēkiem, kuri man neapšaubāmi ļoti palīdzēja rakstīšanas laikā – savai māsai Signei Folkai, māsīcai Laurai Sūnai un savai meitai – Silvijai Stumbrei.

Vakara gaitā piepeši ieradās Zilais putns no VAK, kurš apstulbis nespēja īsti apjēgt, kur nonācis, un biju spiesta arī viņam uzdāvināt grāmatu. Zilos putnus nekad nevajag novērtēt par zemu, tie var apvainoties un aiznest sev līdzi sapņus un cerības.

Lelde Stumbre
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com