Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas pārgājiens

„Dash down Latvia“ – Ātri šķērsojot Latviju

Laikraksts Latvietis Nr. 209, 2012. g. 11. jūlijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Igaunijas robeža pie Ainažiem. FOTO Greiems Andersons (Graham Anderson).

Gauja pie Inčukalna. FOTO Greiems Andersons (Graham Anderson).

Valles evaņģēliski luteriskā baznīca. FOTO Greiems Andersons (Graham Anderson).

Lietuvas robeža pie Skaistkalnes. FOTO Greiems Andersons (Graham Anderson).

Skaistkalnes mācītājmuiža. FOTO Greiems Andersons (Graham Anderson).

Kā ziņojām laikrakstā Latvietis Nr. 207, melburnietis Greims Andersons (Graham Anderson) pavisam nesen, no 28. jūnija līdz 2. jūlijam ir veicis vēl vienu Latvijas šķērsojumu pa iespējami vistaisnāko maršrutu no Ainažiem pie Igaunijas robežas līdz Skaistkalni pie Lietuvas robežas. Greims šo gājienu veica tikai četru dienu laikā, galvenokārt staigājot, bet daļēji arī skrienot. Greims savus piedzīvojumus un pārdomas katru vakaru atzīmēja savā angļu valodas blogā:

dashdownlatvia2012.blogspot.com

Greima iepriekšējie trīs pārgājieni pāri Latvijai bija garāki.

2008. gada jūlijā un augustā 24 dienās Greims veica 750 km pārgājienu pāri Latvijai no Krievijas robežas austrumos līdz Liepājai Baltijas jūras krastā Latvijas rietumos:

walkacrosslatvia2008.blogspot.com

2009. gadā Greims 11 dienās veica 380 km pārgājienu no Lietuvas robežas dienvidos pie Daugavpils līdz Igaunijas robežai uz ziemeļiem no Mazsalacas:

walkuplatvia2009.blogspot.com

2010. gadā 11 dienās 370 km tika veikts pārgājiens no Nīcas pie Lietuvas-Kaļiņingradas robežas līdz Kolkai – Latvijas ziemeļrietumu stūrim:

westernbaltics2010.blogspot.com

Iepriekšējos gados Greims caurmērā staigāja starp 30-35 km dienā, bet šogad caurmērā vairāk nekā 50 km dienā. Gājiens pārsvarā bija pa lauku ceļiem vai takām, cauri mežiem un lauku saimniecībām, šķērsojot Gauju pie Ogres un Daugavu pie Ķeguma.

* * *

Šobrīd notiek arī cits Latvijas šķērsojums – skrējiens pāri Latvijai, ko veic Džeimss Vaits (James Whyte), Austrālijas latvietes, melburnietes Amandas Hirstas vīrs. Viņš ir iecerējis skriet no Liepājas, cauri Rīgai līdz Apei – pilsētai Latvijas ziemeļaustrumos. Iespējams viņš ir pirmais, kurš veic šāda maršruta skrējienu pāri visai Latvijai. Džeimsa gaitām var sekot viņa Feisbuka (Facebook) saitē: Run Across Latvia 2012. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com