Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Visos apstākļos jāmeklē pozitīvais

Laikraksts Latvietis Nr. 212, 2012. g. 27. jūlijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Olimpiskās spēles ir klāt, un tik pat ātrā tempā kā sprinta skrējējs nākam pie jums ar jaunāko laikraksta numuru.

Atkal mums ir pierādījumi, ka latvieši un Latvija ir visur. Ja orķestra Kremerata Baltica dibinātājs un vadītājs Gidons Krēmers, īsts Latvijas patriots, ceļ Latvijas slavu Itālijā, tad arī redzam izsūtīto Tukuma apriņķa bērnu fotogrāfiju Sibīrijā 1945. gadā, un jāatceras, kādas šausmas viņi piedzīvojuši tikai tāpēc, ka viņi traucēja mūsu kaimiņvalsts imperiālistiskajām tieksmēm. Skatieties viņu sejās, un apdomājiet, kādas ir šodienas politisko partiju attieksmes pret izsūtīto likteņiem!

Sācies jau maratonu skrējiens uz nākamgad paredzētām pašvaldību vēlēšanām. Anna Žīgure liek mums atcerēties, ka bijušo deputātu tagad teiktais būtu jāvērtē, ņemot vērā viņu reālos darbos nesenajā valdīšanas laikā. Mūsu valsts nav pati no sevis iemaldījusies ķezā, bet tās ceļš ir bijis vadīts gan atklāti, gan caur slēptiem spēkiem.

No slēptiem spēkiem viegli minēt Krievijas sūtniecību Latvijā, kuras slepenā e-pasta sarakste ar Rīgas mēru, politiskās apvienības Saskaņas centra vadītāju Nilu Ušakovu tika daļēji publicēta pagājušā gada beigās. Liekas, ka to saturs, kuru pats Ušakovs nenoliedza, ir jau aizmirsts.

Latvijai jāskatās vairāk uz rietumiem, sevišķi tāpēc, ka esam daļa no Eiropas Savienības. Krievijas tirgus ir liels, bet neprognozējams un ir bieži mums nesis sāpes. Cik daudz Latvijas banku ir bankrotējušas Krievijas tirgus dēļ? (Šo jautājumu varētu uzdot Latvijas Republikas prezidentam, izputinātās Unibankas bijušajam vadītājam Andrim Bērziņam).

Par skatienu uz rietumiem liecina šomēnes parakstītais sadarbības memorands starp Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Eiropas Latviešu apvienību (ELA). Jācenšas glābt ko var no dramatiskās liela mēroga tautas izceļošanas uz rietumiem labklājības meklējumos. ELA prezidija priekšsēdis Aldis Austers skaidroja: „Latviešu pasaulē iespaids uz Latvijas tautsaimniecību ir iespaidīgs, ik gadu pārvedot uz Latviju naudas apjomu, kas ir līdzvērtīgs Latvijas saņemtajam maksājumiem no ES struktūrfondiem“.

Tātad visos apstākļos jāmeklē pozitīvais un tas jāstiprina. Pie reizes atklājot, kas ir traucējis mūsu valsts uzplaukumam, un apturēt negatīvo faktoru iedarbību. Balsotājiem nākamgad būs iespējas to darīt.

GN
2012. g. 27. jūlijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com