Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Noslēdzies skrējiens pāri Latvijai

No Liepājas līdz Apei

Laikraksts Latvietis Nr. 213, 2012. g. 31. jūlijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēc Tukuma... Uzmanību, gatavību... vēl jāskrien! FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

Džeimss pie Laimas pulksteņa Rīgā. FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

Džeimss pie Laimas pulksteņa Rīgā. FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

Un tālāk nu jāskrien! 36,5 km... līdz Murjāņiem. Džeimss pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

Cilvēki Džeimsam prasa virziena norādes! Bet vismaz viņš zin, uz kuru pusi ir Rīga! FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

21. jūlija rītā pie Cēsu pils. Atpūta no rīta, skriešana vēlāk. FOTO Amanda Hirsta-Vaita (Hirst-Whyte).

No kreisās: Amanda, Annika un Džeimss pie Apes robežas.

Otrdien, 24. jūlijā plkst. 18, pēc 13 skrējiena dienām Džeimss Vaits (James Whyte) sasniedza skaisto mazpilsētu Latvijas ziemeļaustrumos – Api, noskrienot no Liepājas pavisam 425,1 kilometru ar vidējo ātrumu aptuveni 32 km dienā. Pie finiša līnijas Džeimsu sagaidīja, kā viņš saka – „mana brīnišķīga sieva Amanda un mīļā 20 mēnešus vecā meita Annika ar Austrālijas karogu. Laiks bija brīnišķīgs manā pēdējā dienā, maz mākoņu, un gaisa temperatūra ap 25°C.“ Kā vienīgo reālo kaitējumu savam ķermeni, Džeimss min kreisās kājas potīti, bet viņš cer, ka pāris nedēļas atpūta palīdzēs tā sadzīšanai. Viņam arī paredzēts nākamajā vakarā pēc atgriešanās atpakaļ Austrālijā spēlēt hokeju.

Ir daudzi cilvēki, kuriem Džeimss vēlas pateiktos par palīdzību; viņš raksta:

„Liels paldies! Kas par varenu piedzīvojumu šis bija! Man jāsaka, ka man patiešām patika būt Latvijas laukos, un es esmu pārliecināts, ka daudzi latvieši, iespējams, nav pat tur bijuši. Man tiešām patika tikties ar vietējiem iedzīvotājiem. Man būtu grūti norādīt uz labāko daļu no manām 13 skrējienā pavadītām dienām. Es teiktu, ka laipnība, ko saņēmu no svešiniekiem, būtu kā galvenā lieta, ko vēlos atzīmēt.

Amanda, viņas ģimene un draugi bija lieliski un izpalīdzīgi, neatkarīgi no tā, vai mums vajadzīgs transportlīdzeklis, vai dzeramā – auksta ūdens piegāde, vai košā, labas redzamības veste man. Viņi arī palīdzēja ar naktsmāju, vietu kur paēst un ievērojamu apskates objektu atrašanu. Es vēlos pateikties Inesei par iespēju izmantot viņas automašīnu; Lāsmai par visu viņas palīdzību, organizējot vietu, kur uzturēties gan Liepājā, gan Durbē; mūsu brīnišķīgos mājas saimniekus Durbē – Aijai, kas deva mums naktsmājas pēc mūsu pirmās dienas ceļā; Ilzei un Klintai Slokā Jūrmalā, Lienei, Madarai un Igoram deva mums naktsmājas Valmierā; Amandas māsīcai Vitai un viņas vīram Robertam, dodot mums apmešanās bāzes vietu Rīgā un visbeidzot – manai brīnišķīgai atbalsta komandai – manai sievai Amandai un meitai Annikai. Tas būtu bijis daudz savādāks un grūtāks uzdevums bez viņām tur būt; viņas arī nodrošināja dzeramo ūdeni un šad un tad arī izsniedza kāda kārumu, kā saldējumu. Visvairāk jau palīdzēja laimīgās sejas!

Protams, bija arī daudzi cilvēki, kas novēlēja labu veiksmi, pamājot vai skandinot mašīnas taures; šie cilvēki tiešām palīdzēja un iedvesmoja mani. Tāpēc liels paldies jums visiem! Man šis piedzīvojums bija galvenokārt iespēja redzēt Latviju tādu, kādu lielākā daļa nekad neredz.“

Vēl nedēļu Amanda, Džeimss un Annika paceļos pa Igauniju vai Lietuvu, bet šoreiz ar automašīnu! ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com