Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pastaiga pa „Liepājiņu“. No enkura līdz enkuram

Jauna grāmata par Liepāju

Laikraksts Latvietis Nr. 213, 2012. g. 31. jūlijā
Lāsma Ģibiete -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „liepājiņa“ vāks.

Nesen klajā nākusi un lasītāju, īpaši liepājnieku, vidū jau guvusi interesi kāda savdabīga grāmata ar daudz raibiem fotoattēliem, fotokolāžām un bērnu zīmējumiem. Tā ir liepājiņa – neparasta laikmetīgās arhitektūras un pilsētvides grāmata, kas ikvienu lasītāju aizved nelielā ceļojumā pa Liepāju no viena pilsētas gala līdz otram, akcentējot tieši mūsu laikmetam būtiskāko. Tas ir pašu liepājnieku skatījums uz pilsētu ar distanci no 1999. gada, kad iepriekšējo reizi tika izdota grāmata par Liepājas pilsētvidi un arhitektūru. Izdevuma idejas autore un projekta vadītāja ir arhitekte un publiciste Indra Ķempe.

„Liepāja pēc dabas arvien ir mežone, pēc uzbūves – dāma ar īpašu izcelsmi. [..] Liepāja ir brīvdienu pilsēta vai vasaras galvaspilsēta, kam lēnprātīgs dzīves stils ir dabiska vērtība,“ pausts izdevuma 4. lappusē. Pieļauju, ka īstie liepājnieki šādam savas pilsētas raksturojumam varētu piekrist, tāpat arī pilsētas viesi. Katrā izdevuma lapaspusē lasāms kāda liepājnieka stāstījums par vienu no grāmatā iekļautajiem 47 pilsētas objektiem. Jāpiebilst, ka stāstītāji nav vis vēsturnieki, arhitekti vai dizaineri, bet gan radoši, Liepājā labi pazīstami ļaudis, precīzāk, kolorītas personības. Citiem vārdiem: tas ir liepājnieku skatījums uz savu pilsētu bez izlikšanās un izpušķošanas. Katram stāstiņam dots savdabīgs nosaukums, piemēram, Emīls Dreiblats savu stāstu sāk ar: „Čau, Poriņ!“. Blakus stāstījumam aplūkojams konkrētā objekta fotoattēlu kolāža un kāda bērna zīmējums.

Izdevumā aplūkotie objekti ir visdažādākie – tās ir gan ēkas, gan pilsētvides objekti un četri vēl tikai iecerēti projekti. Pastaiga pa Liepāju sākta ar Dienvidu kapu kapliču, nesen izveidoto veloceliņu, kas liepājnieku vidū guvis ārkārtīgu popularitāti, tad slaveno Jūrmalas parka Gulbju dīķīti, koncertdārzu Pūt, vējiņi!. No ielām izdevumā iekļauts stāstījums par Gājēju ielu, Zivju ielu un Rožu laukumu, arī Vecās ostmalas promenādi. Vēl grāmatā lasāms par viesnīcu Līva, spēļu zāli Klondaika, O. Kalpaka tiltu, ūdenslīdēju mācību centru, sprediķotāju ordeņa Svētā Dominika klosteri, ledus halli, rūpnīcu Liepājas Metalurgs, elektropreču veikalu Šautra, kinoteātri Balle, Liepājas stacijas laukumu un autoostu un daudz citām saistošām vietām, kas pašiem liepājniekiem šķiet tik pierastas, kā jūras gaiss, ko ievelk plaušās.

Grāmata ar krāšņajiem stāstījumiem par visdažādākajām vietām Liepājā ieintriģēs arī tādu lasītāju, kas šai pilsētā nav bijis ne reizes. Izdevumu var uzskatīt par tūrisma ceļvedi, jo ar šo grāmatu padusē viegli iespējams kājām izstaigāt Liepāju no pilsētas dienvidu robežas līdz Karostai.

Ja vēlaties grāmatu liepājiņa iegādāties, lūgums sazināties ar Indru Ķempi, rakstot uz elektronisko pastu: indra@a4d.lv. Savukārt, ja plānojat doties uz Latviju, jūs šo grāmatu varat atrast Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6 vai Jāņa Rozes Liepājas grāmatnīcā; Rīgā – grāmatnīcās Lukabuka, Tērbatas ielā 6/8 vai Aspazijas bulvārī 3, galerijā Istaba, K. Barona ielā 31A, kā arī grāmatu nama Valters un Rapa veikalos.

Lāsma Ğibiete
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com