Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ainai un Jānim Vējiņiem

– Im memoriam –

Laikraksts Latvietis Nr. 215, 2012. g. 16. aug.
Guntis Gailītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rīgas Brāļu kapu Pateicības un piemiņas III depozitārija svinīgā atklāšanā 2011. g. 10. novembrī. No kreisās: Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītājs Juris Dambis, Jānis Vējiņš, Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis. FOTO Gunārs Nāgels.

Jāņis Vējiņš Rīgas Brāļu kapu Pateicības un piemiņas III depozitārija svinīgā atklāšanā 2011. g. 10. novembrī. FOTO Gunārs Nāgels.

Rīgas Brāļu kapu Pateicības un piemiņas III depozitārija svinīgā atklāšanā 2011. g. 10. novembrī. Jānis Vējīnš pie sava vārda, iekalta depozitārija sienā. FOTO Gunārs Nāgels.

Rīgā, 10.08.2012.

Vasaras pilnbriedā mūs pārsteidza ziņa no tālās Austrālijas, ka no mums aizgājusi Jāņa Vējiņa dzīvesbiedre – Aina, bet tūlīt pat – augusta sākumā mēs saņēmām skumjo ziņu – arī pats Jānis. Šodien – 10. augusts – Jūsu guldīšana zemes klēpī tālajā Austrālijā – jūsu otrajā mājvietā, un mēs domās esam pie Jums.

Latvijas valsts īpašajās dienās – 11. un 18. novembrī, neskatoties uz jau dzestro laiku, bieži Rīgas Brāļu kapos bija redzams drukns vīrs ar fotoaparātu rokās, sarunājoties ar Rīgas Brāļu kapu darbiniekiem un fiksējot ne tikai to īpašo noskaņu, ansambļa arhitektoniskos un skulpturālos elementus, bet galvenais – karavīru atdusas vietas, viņu vārdus, dienesta pakāpes, piemiņas tekstus un citu, ar domu, kā labāk uzturēt mūžīgā piemiņā cīnītāju devumu Latvijai.

Jānis Vējiņš, kā jau daudzi latvieši, ar savu dzīves ritu daudz neatšķīrās no citiem tautiešu dzīves stāstiem. Bet viņam bija milzīga griba, praktiskās darbošanās vēlme un iespējas, lai palīdzētu atjaunotajai Latvijai. Un to viņš arī konsekventi realizēja. Liels viņa nopelns bija kopā ar domubiedriem un ģimeni bija Austrālijas latviešu Rīgas Brāļu kapu atbalsta fonda dibināšana un darbība. Pirmais – tika izveidots Rīgas Brāļu kapu depozitārijs, kas ir veltīts visiem Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Projekts tika īstenots par fonda savāktajiem ziedojumiem, sadarbībā ar Latvijas nozares speciālistiem. Tas tika svinīgi atklāts 2005. gadā 11. novembrī. Palīdzība Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kara veterāniem un skolām, zemessargiem, jaunsargiem, muzejiem, izdevniecībām un grāmatu autoriem... tika realizēta, pateicoties Jāņa Vējiņa kunga gribai, darbībai un finanšu atbalstam. Lieliska dāvana Rīgas Brāļu kapu 75. jubilejā bija 2011. gada nogalē apgādā Jumava iznākusī fonda finansētā grāmata-albums Rīgas Brāļu kapi – 1915 – 1936 – 2012.

Jaunas ieceres un plāni nākotnei jau bija iecerēti tavā nemierpilnajā galvā.., bet liktenis lēma citādi... Daudz laba jau esi darījis – pagaidām pietiks! Par to jau tiki arī daudz runājis mūsu plašajā darba sarakstē e-pastā.

Tavi veiktie lielie darbi, daudzās fotogrāfijas un mūsu atmiņas ir laba liecība Tavam sirdsdarbam Latvijai un Rīgas Brāļu kapiem, kur Tavs vārds 2011. gadā tika ierakstīts Goda un Pateicības depozitārija granīta sienā uz mūžīgiem laikiem!

Un par to Tev, Jāni, mūsu visu lielais sirdspaldies!

Rīgas Pieminekļu aģentūras darbinieku
un sadarbības partneru vārdā –
Guntis GailītisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com