Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu sniegums Brisbanes festivālam

Puzuri laternas formātā

Laikraksts Latvietis Nr. 218, 2012. g. 4. sept.
Inga Česle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vita un Ilva taisa puzurus. FOTO Inga Česle.

15 puzuri ziedēs Brisbanes festivāla starptautiskā laternu dārzā pilsētas Dienvidkrasta (Southbank) kultūras centra pagalma parkā. Tur ik vakarus no 8. līdz 27. septembrim plkst. 18.00 iedegsies krāšņa daudzkultūru (multicultural) gaismekļu izstāde. Festivāla direktors Tonijs Asnes (Tony Assness) paredz, ka šāds, tradīcijām bagāts, apgaismots ceļš uz teātru un koncertu zālēm un brīvdabas estrādēm pārsteigs un iedvesmos festivāla daždažādo pasākumu apmeklētājus.

Puzurus laternas formātā gatavoja, lietojot nevis tradicionāli dabiskos materiālus, bet baltas plastmasas dzeramos salmiņus, kuri labāk izturēs festivāla 15 diennaktis zem klajām debesīm. Lai puzuri atbilstu festivāla vajadzībām, bija nepieciešams atrast tiem piemērotus gaismekļus. Tas izdevās. No necaurredzama lokana materiāla tika izveidotas tūbas, kas, iekārtas katra puzura pašā viducī, apgaismo to pazares un izceļ uz gaismekļiem uzdrukātos, pelēcīgi ēnainos Lielvārdes jostas motīvus, kas ieskauj vārdu Latvija.

Brisbanes festivāla organizētāju atsauksmes iepriecināja darba plānotājas un darītājas: Ingu Česli, Ilvu Sporni, Vitu Riekstu, Zīli Zolti un padomdevējas Vendiju Aleksandru (Wendy Alexander), Zigridu Franci, Māru Siksnu un gaismekļu dekoratoru Mārtiņu Česli.

Aicinām tautiešus apmeklēt gan puzurus, gan festivāla pasākumus, kā arī ieskatīties festivāla mājas lapā www.brisbanefestival.com.au.

Inga Česle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com