Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Uldis Stabulnieks

Komponists un dziedātājs pāragri aizgājis mūžībā

Laikraksts Latvietis Nr. 222, 2012. g. 4. okt.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ceturtdien, 27. septembrī, 66 gadu vecumā miris komponists, pianists un dziedātājs Uldis Stabulnieks. Viņš miris pēc ilgstošas slimības, pavisam tuvu pie savas 67. dzimšanas dienas.

Uldis Stabulnieks bija tautā iemīļots un populārs komponists un savu dziesmu izpildītājs. Īpašu slavu viņam atnesa 1981. gadā paša izpildītā dziesma ar Māras Zālītes tekstu Tik un tā (Nāk rudens apgleznot Latviju...), ar kuru viņš ieguva 2. populārākas dziesmas statusu tā gada Latvijas radio Mikrofona aptaujā. Populāras un tautā dziedātas bija daudzas viņa dziesmas.

Uldis Stabulnieks dzimis 1945. gada 8. oktobrī Rīgā. 1965. gadā viņš bija viens no dibinātājiem karavīru ansamblim Zvaigznīte, un šis ansamblis uzvarēja festivālā Liepājas dzintars 1967. gadā, kā arī kļuva par Tallinas džeza festivāla diplomandu. No 1969. gada līdz 1988. gadam Uldis Stabulnieks bijis koncertmeistars Latvijas Televīzijas un radio estrādes un vieglās mūzikas orķestrī. Viņš dziedājis arī kamerkorī Ave Sol. Par pianistu viņš strādājis lielākajā daļā Latvijas teātru, daudzām teātra izrādēm viņš komponējis mūziku. Arī vairākām latviešu spēlfilmām viņš sarakstījis mūziku, kā piemēra: Svešās kaislības, Aizaugušā grāvī viegli krist, Dīvainā mēnessgaisma.

1973. gadā Uldis Stabulnieks kļuva par Monako Starptautiskā džeza kompozīciju konkursa laureātu, 1995. gadā saņēma Lielo mūzikas balvu, 2004. gadā autortiesību Bezgalības balvu, 2007. gadā saņēma Aleksandra Čaka balvu, bet 2011. gadā Uldim Stabulniekam tika piešķirts Latvijas valsts apbalvojums – Atzinības krusts. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com