Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārkārtas pilnsapulce

Melburnas 1. latviešu ev. lut. draudzes nākotne

Laikraksts Latvietis Nr. 224, 2012. g. 15. okt.
Aivars Saulītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pilnsapulces dalībnieki. FOTO Aleksandrs Grimms.

No kreisās: Aivars Saulītis, Jānis Kārkliņš. FOTO Aleksandrs Grimms.

Draudze_3

No kreisās: Aivars Saulītis, Jānis Kārkliņš. FOTO Aleksandrs Grimms.

Svētdien, 7. oktobrī Melburnas 1. latviešu ev. lut. draudze noturēja Ārkārtas pilnsapulci, lai lemtu par draudzes nākotni. Kopš draudzes mācītāja Māra Saulīte februārī aizgāja mūžībā, ir noturēti vairāki dievkalpojumi, izmantojot viesu mācītāju un diakonu. Ir arī noturēti dievkalpojumi, ko vadīja draudzes vecākais. Tika arī meklētas iespējas piesaistīt jaunu mācītāju, diemžēl bez sekmēm. Tādēļ draudzes valde nolēma sasaukt pilnsapulci, lai lemtu par nākotnes darbību.

Bija iesniegti četri priekšlikumi:

  • turpināt draudzes darbu kā līdz šim;
  • apvienoties ar Sv. Krusta draudzi;
  • draudzi likvidēt;
  • turpināt darbību, izmantojot Sv. Krusta draudzes mācītāju.

Sekoja plašas un vispusīgas debates. Vairākkārt tika pieminēts, ka šī ir Melburnas vecākā draudze un ir jādara viss, lai tā turpinātu pastāvēt. Diemžēl dzīves realitāte ir, ka neesam varējuši mācītāju atrast, un draudze bez sava mācītāja nevar pastāvēt. Priekšlikums – draudzi likvidēt nebija pieņemams, jo nevaram pašreizējos draudzes locekļus atstāt bez vadības. Pēc debatēm sekoja balsošana. Balsis dalījās, bet pārsvaru guva priekšlikums apvienoties ar Sv. Krusta draudzi.

Iepriekšējās sarunās ar Sv. Krusta draudzes priekšnieku bijām vienojušies, ka ja draudzes gribētu apvienoties, tad būtu jāizrauga komiteja, kas noskaidrotu, kā apvienošanās varētu notikt un kā tas tiks darīts. Kā draudzes pārstāvjus komitejā pilnsapulce ievēlēja Dāvidu Dārziņu un Pēteri Saulīti. Tiklīdz Sv. Krusta draudze būs savus pārstāvjus izraudzījusi, darbs varēs sākties.

Aivars Saulītis
Draudzes priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com