Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

„Pasaules latvietis“

Laikraksts Latvietis Nr. 225, 2012. g. 18. okt.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Laiki mainās, mēs maināmies, un mūsu sabiedrība mainās. Latvieši ir izklīduši pasaulē tādos apmēros, kādus tikai pārspēja milzīgie Pirmā pasaules kara bēgļu plūdi.

Toreiz nekavējoties veidojās bēgļu organizācijas, lai rūpētos par bēgļu labklājību Iekškrievijā. Latviešu sabiedrisko iestāžu priekšgalā bija skolas, jo tās ir neatsverams garants tautas nākotnes nodrošināšanai.

Primārie bēgļu organizāciju mērķi bija neļaut latviešiem izplūst melnajā masā un uzturēt sazināšanās tautiešu starpā.

Šodien mums ir citi līdzekļi nekā bija pirms 95 gadiem. Pasaules latvietis ir jēdziens, kuru var saprast dažādi. Viena galējība ir kosmopolīts, kurš jūtas ērti jebkurā vidē, un ir aizmirsis savas latviskās saknes. Otrā galējība ir cilvēks, kurš, izklīdis pasaulē, turas pie sava senču tradīcijām un tikumiem, bet nespēj iedzīvoties mītnes zemes sabiedrībā. Tāds pasaules nabadziņš.

Manuprāt, ne viena galējība, ne otra nav slavējama. Ideāls ir cilvēks, kurš apzinās savu izcelsmi, lepojas ar to, bet reizē netraucēti darbojās tai vidē, kurā viņš atrodas. Varētu teikt, ka tas būtu latviskuma karoga nesējs pasaulē.

Pasaules latvietis varēs vaigā sazināties tikai ar ierobežotu skaitu savu tautiešu, tāpēc arvien svarīgāki kļūst elektroniskie sazināšanās līdzekļi. Šie līdzekļi pastāv divos līmeņos – globālajos, kā piemēram, e-pasti, Skype, sabiedriskie portāli (draugiem.lv, ­facebook.com), un vietējie, kā piemēram Sidnejas Latviešu biedrības vai Latviešu biedrības Hamburgā portāli (slb.org.au vai hamburga-lv.de).

Bet ko darīt, ja Hamburgā dzīvojošs latvietis vēlas uzzināt kaut ko par Sidnejas latviešiem, vai otrādi? Kur meklēt informāciju par to, kur vispār atrast citas pilsētas ziņas?

Pirmā doma būtu, ka kāda Latvijas valsts iestāde rūpējās par šo. Jo galu galā, katrs latvietis pasaulē ir kā Latvijas valsts aģents – vienalga, vai viņam patīk Latvijas valdība, vai ne. Diemžēl, tā nav. Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē var atrast Latvijas valsts sūtniecību un konsulātu katalogu, bet velti meklēsiet izziņas par Hamburgas vai Sidnejas latviešu sabiedrībām. Tāds darbs ir atstāts privātām organizācijām, ka latviansonline.com un laikraksts.com.

Bez jebkāda valsts atbalsta portāls laikraksts.com jau piekto gadu sniedz izziņas par latviešu sabiedriskām organizācijām un ziņas par latviešu darbību pasaulē. Portālā sniegtās izziņas vēl tiek pilnveidotas, bet tas viss prasa laiku un līdzekļus.

Zināšanas un gribēšana mums ir!

GN
2012. g. 18. okt.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com