Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rēzeknes Daugavas Vanadzēni un Vanagi Rīgā!

Apciemo Okupācijas muzeju un Kara muzeju

Laikraksts Latvietis Nr. 225, 2012. g. 18. okt.
Andrejs Mežmalis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Gunārs Spodris (ar muguru pret kameru), Antonija Brasla (Nacionāla partizāne un bijusī nodaļas priekšsēde ar sarkano cepuri), Pēteris Trizna (represētais – trešais no labās), Jānis Lagzdiņš (leģionārs – otrais no labās) un Antons Barkāns (leģionārs – labā pusē), plus 40 vanadzēni, vanadzes un skolotāji. FOTO Andrejs Mežmalis.

No kreisās: Jānis Ozols (DVL bijušais zemes valdes priekšsēdis), Gunārs Spodris (Rēzeknes DVL valdes priekšsēdis), Antons Barkāns (leģionārs), Jānis Lagzdiņs (leģionārs), Stefanija Korkla (skolotāja), Elizabete Isočenko (pensionāre – nodaļas saimniecības vadītāja), admirālis Andrejs Mežmalis, Aleksandra Ludborža (pensionāre – nodaļas arhīviste), Uldis Lupiks (skolotājs – Logopēdiskā skolā), Ināra Pujāte (skolotāja – Kalnezera skolā) un Lidija Polukejeva (skolotāja – Makašānu skolā). Iztrūkst Valentīna Beitāne no Viļānu skolas. FOTO Andrejs Mežmalis.

Š.g. 10. oktobrī Daugavas Vanagi Latvijā (DVL) Rēzeknes nodaļa bija izkārtojusi DVL Rēzeknes nodaļas vanadzēnu braucienu uz Latvijas galvaspilsētu, lai apmeklētu Latvijas Okupācijas muzeju un Kara muzeju Rīgā. Kopā piedalījās 40 vanadzēni no četrām Rēzeknes skolām, kā arī skolotāji un 13 DVL Rēzeknes nodaļas biedri. Vanadzēni bija no Kalnezera Katoļu pamatskolas Lendžos, Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas, Rēzeknes Logopēdiskās internātpamatskolas un Viļānu vidusskolas. Rēzeknē pašlaik ir 120 Vanadzēni un 46 biedri, ieskaitot 9 jauniešus.

Vizītes laikā Okupācijas muzejā Vanadzēnus, skolotājus, leģionārus un DVL Rēzeknes biedrus uzrunāja DV priekšnieks atv. flotiles admirālis Andrejs Mežmalis, pastāstot jauniešiem īsumā par Daugavas Vanagiem, mūsu DV kopienu ārzemēs un DV organizāciju. Mežmalis arī savā īsā uzrunā pieminēja Latviešu leģionu un leģionāru vēsturisko nozīmi Otrā pasaules kara laikā, piemēram, varonīgo Mores kauju, kur caurmērā katra latviešu leģionāru rota stājās pretim veselai Padomju divīzijai, tādējādi nogriežot ceļu uz Rīgu Padomju pārspēkam un atstājot brīvu ceļu tūkstošiem mūsu tautiešu Vidzemē paglābties no Padomju varas briesmām, lai varētu nokļūt brīvībā. Rēzekniešu grupu vadīja Gunārs Spodris. Pēc Okupācijas muzeja apmeklējuma rēzeknieši devās tālāk uz Kara muzeju.

Andrejs Mežmalis
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com