Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Nekrologs

Edvīns Kuks 11.IV.1941. – 14.IV.2010.

Laikraksts Latvietis Nr. 91, 2010. g. 26. maijā
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Saīsināts nekrologs, nolasīts Edvīnam veltītā piemiņas svētbrīdī, 2010. g. 25. aprīļa dievkalpojumā, Vienības draudzes baznīcā, Stratfildā, Sidnejā.

Edvīns Kuks dzimis Rīgā, 1941. g. 11. aprīlī. Māte Klāra, tēvs Johans.

Māte ar dēlu bēgļu gaitās nonāk Eslingenā un tad tālāk Austrālijā, kur apmetas uz dzīvi Pertā.

Māte apprecējās otrreiz, un drīz Edvīnam nāk klāt dvīņu pusmāsas Daina un Valda.

Edvīnam talants vērsās uz skatuves mākslu, un viņš devās pēc nedaudziem gadiem, spēlējot teātros Pertā, uz Angliju, kur atkal pavadīja dažus gadus, spēlējot gan Vestendas (West End) teātros, gan pastāvīgos ansambļos. Jūlijs Cēzars (Julius Caesar) un Vīrietis no Lamančas (Man of La Mancha) ir divi pazīstami uzvedumi, kuros Edvīns piedalījās. Tiem, kam savā īpašumā ir Vīrieša no Lamančas plates ieskaņojums, kur austrālietis Kīts Mičels (Keith Michell) spēlē galveno Donkihota lomu, var redzēt Edvīna vārdu ansambļa dalībnieku sarakstā.

Atgriežoties Austrālijā, Edvīns galu galā nostabilizējās uz dzīvi Melburnā, kur piedalījās Austrālijas Latviešu teātra uzvedumos. Kaut Edvīns izpelnījās labāko aktiera godalgu teātra festivālā Adelaidē, skatoties pagātnē, varētu teikt, ka, vairāku iemeslu dēļ, viņa aktiera talants palika novārtā.

Edvīnu interesēja cilvēki un mierīga dzīve. Viņa smalkā, kādreiz ironiskā, bet vienmēr sirsnīgā humora izjūta labi noderēja visos viņa dzīves pasākumos, kā arī viņa pievilcīgā stāja un simpātiskā attieksme.

Gundega ZariņaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com