Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveicieni no Tēvzemes!

Priekšlasījums Brisbanē: „Austrumu kaimiņa izplešanās mūsu Tēvzemē“

Laikraksts Latvietis Nr. 229, 2012. g. 15. nov.
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vienā no Daugavas Vanagu jauniešu pasākumiem Rīgā, Slokas ielā 122, Jaunatnes istabā – no kreisās: jaunieši no Valmieras, Makašāniem (Rēzeknes puses), Jēkabpils, Baldones, Jūrmalas. Pirmajā rindā no kreisās: Mores kauju dalībnieks, bij. Daugavas Vanagu nodaļas Braunšveigā, Vācijā, dibinātājs Atis Homka, bij. DV CV Pārstāvniecības Latvijā vadītājs Valdis Kursietis, bij. Daugavas Vanagu Latvijā Jaunatnes nozares vadītājs Agris Pīrāgs.

Visi mīļi gaidīti svētdien, 2. decembrī plkst. 14.00 Brisbanes Latviešu namā (24 Church Ave., Buranda, QLD) uz Agra Pīrāga priekšlasījumu Austrumu kaimiņa izplešanās mūsu Tēvzemē. (Jautājumi un atbildes arī par citām tēmām). Agris Austrālijā bijis pirms 16 gadiem, kad Daugavas Vanagu (DV) Melburnas nodaļas biedri atbalstīja viņa braucienu uz Austrāliju, uz Jaunatnes kongresu Rozvortijā (Roseworthy) pie Adelaides. Agris arvien ar labām domām atceras toreiz iepazītos Austrālijas latviešus.

Agris ir Leģiona 19. divīzijas štāba bataljona kareivja Rūdolfa Dravnieka (pazudis bez vēsts 1945. gada aprīlī pie Džūkstes, ejot izlūkos) mazdēls, Pulkveža Oskara Kalpaka Liepājas Daugavas Vanagu nodaļas biedrs, bijušais DV Latvijā Jaunatnes nozares vadītājs. No 1995.-2005. gadam kopā ar toreizējo DV Centrālās Valdes Jaunatnes nozares vadītāju Imantu Balodi darbojies DV jauniešu struktūras organizatoriskā izveidē organizācijā. Tāpat viena no ierosmēm bijusi mājas lapas www.dvjaunatne.lv izveide. Senākie raksti par jauniešu vēsturiskām nometnēm un citi ir Agra rakstīti.

Brīvos brīžos viņam tuvs ir basketbols. Senāk Agra ierosmē tika izveidota DV jauniešu basketbola komanda, kura spēlēja Rīgā, Dubultamatieru līgā. Pirms vairākiem gadiem Agris pārņēma Rīgā dzīvojošo Austrālijas latviešu basketbola komandas Tasmānijas Tīģeri organizatorisko vadību, kad to atstāja Rainis Medenis, kurš pašlaik dzīvo netālu no Sidnejas. Šajos gados komandā spēlējuši arī citi austrāļi, kuri kādus gadus dzīvojuši vai joprojām dzīvo Rīgā, kā Reinis Dancis, Uldis Brūns, Eduards Nītzs, Pēteris Stupāns, Džeremijs Smedes. Kā uzskata Agris, tad – sports veicina draudzību. Un viņu priecē, ka arī Sidnejas latvieši ir draudzīgi un sportiski – jau daudzus gadus ir pat sporta biedrība Spars!

Gundega Zariņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com