Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lāčplēša diena Sidnejā

„Cīņa par dzimteni“

Laikraksts Latvietis Nr. 229, 2012. g. 15. nov.
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Liga Kurpniece lasa savu pārskatu par Jāņa Ķīseļa grāmatu „Cīņā par dzimteni“. FOTO Gundega Zariņa.

Helmuts Vabulis saņem krūšu nozīmi zeltā. FOTO Gundega Zariņa.

Svētdien, 11. novembrī Sidnejas Daugavas vanagu nodaļa rīkoja Lāčplēša dienas atceri. Nolasīja DV priekšnieka Andreja Mežmaļa atsūtīto apsveikumu 11. un 18. novembrim.

Tad Līga Kurpniece nolasīja fragmentus no Jāņa Ķīseļa grāmatas Cīņā par dzimteni: atmiņas no brīvības cīņām 1918.-1919.g. Atmiņas, kuras dziļā cieņā veltītas atbrīvošanas cīņu Armijas virspavēlniekam ģenerālim Jānim Balodim. Aleksandrs Grīns grāmatas priekšvārdā raksta, ka uzskata šo grāmatu par „pagaidām vislabāko atmiņu grāmatu mūsu nelielajā memuāru literatūrā.“ (Grāmatas pirmais izdevums Valtera un Rapas akc. sab. apgāda izdevums Rīgā, 1936. gadā. Bet tagad Vaidavas faksimila izdevums 1971. g. iespiests Augstums Printing Lincoln Nebraska.)

Sidnejas nodaļas priekšnieka vietniece DVCV uzdevumā nolasīja DVCV prezidija paziņojumu, ka Helmutam Vabulim piešķirta krūšu nozīme zeltā; nozīmi Helmutam piesprauda un pasniedza klātesošo paziņojuma rakstu. Sarīkojumu beidza ar kopīgi nodziedāto DV dziesmu Še kopā mēs, biedri, kam lemts nebij' mirt... Pēc tam apmeklētāji Latvijas vīru grupas Vilki strēlnieku dziesmu atskaņojuma pavadījumā baudīja melnu kafiju un Latvijas rupjmaizi ar ievārījumu, kura īstenībā ir Latvijas Kara skolas tradīcija ar sākumu Atbrīvošanas cīņu laikā.

Gundega Zariņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com