Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas valsts dibināšanas atceres akts Brisbanē

Svētku runu teica Latvijas brisbaniete

Laikraksts Latvietis Nr. 229, 2012. g. 15. nov.
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Svētku runas teicēja Marianna Auliciema ar Brisbanes draudzenēm Ingu Česli (pa kreisi) un Māru Franci (pa labi). FOTO Arnis Siksna.

Šogad Latvijas dibināšanas atceres aktam brisbanieši pulcējās 10. novembra vēsā un lietainā pēcpusdienā, bet ar ļoti siltām sirdīm, jo kā svētku runas teicēju no Latvijas gaidījām bijušo brisbanieti Mariannu Auliciemu!

Aktu ievadīja Latvijas goda konsuls Kvīnslandē Juris Meija, nolasot Latvijas vēstnieka Austrālijā un Jaunzēlandē – Induļa Bērziņa apsveikumu. Savā uzrunā Juris Meija atgādināja, ka svinot Latvijas dibināšanu 1918. gadā un tās sasniegumus pēc tam, būtu jāatceras arī grieķu filozofa Platona teiktais, ka katrai paaudzei ir atkārtoti jāizcīna un jārada savas valsts brīvība.

Pēc kopīgas Dievs, svētī Latviju nodziedāšanas, Sarma Gertnere nolasīja Aivara Berķa rakstu par vērtību saglabāšanu. Tur tika kontrastētas tās vērtības, kuras dominē lielajās tautās, ar tām, kuras ir svarīgākas latviešiem kā mazākai tautai. Akta muzikālajā daļā Brisbanes Latviešu biedrības (BLB) jauktais koris Beverīna, diriģenta Jura Meijas vadībā, braši nodziedāja Brigitas Ritmanes Manai tautai (A. Ritmanis) un Jāņa Mediņa Tev mūžam dzīvot, Latvija (V. Plūdons).

LAAJ vicepriekšsēdis Kvīnslandē Arnis Siksna paziņoja, ka Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības balva šogad piešķirta Valteram Nollendorfam, un pasniedza šī gada Brisbanes latviešu sabiedrības balvas. Pirmo – Maigai Mežmalei par viņas kluso, bet ārkārtīgi sirsnīgo un ilgo darbu un lielo devumu Brisbanes latviešu sabiedrībai, it sevišķi Beverīnas korī. Otrā balva Latvijā dzīvojošajam – Andrim Auliciemam, tika nodota viņa meitai Mariannai, ar vēlējumu, lai tā Andrim uz Latviju atnestu jaukas atmiņas par viņa raženo sabiedrisko darba laiku šeit Brisbanē!

Svētku runa bija ļoti interesanta un iedvesmojoša. Marianna Auliciema to iesāka, salīdzinot savas bērnību atmiņas un pieredzi trimdas latviešu 18. novembra svinēšanā ar to, kā viņas ģimene tos svin Latvijā tagad. Izskanēja doma, ka viņai Latvijā pietrūkst svinīguma un kopības apliecinājuma sajūta, kaut arī svecīšu novietošana pie pils mūra Lāčplēša dienā un pie Brīvības pieminekļa dod īpašu nozīmi svinēšanai ģimenē. Tas bija skaists ievads bagātīgi ilustrētajai runai par atšķirībām arī dažādu latviešu kopienu dzīvē pasaulē ārpus Latvijas. Visiem ir skaidrs, ka ir pēdējais laiks vākt liecības, stāstus un mantas par ļaudīm, kas jau vairāk kā 100 gadus ļoti dažādās pasaules malās sanāk kopā un apzinās sevi par latviešiem. Tā pēc top LaPa (Latvieši Pasaulē) muzejs, kam Marianna vāc liecības un atbalstu. Ceram, ka pēc šī referātu cikla arī Austrālijā pieteiksies palīgi šim darbam.

Mariannas draugiem un paziņām bija iespēja ar viņu vairāk aprunāties pie vīna glāzes un uzkodām, kuras bija sagādājusi Brisbanes Latviešu biedrība. Paldies Mariannai Auliciemai un visiem, kas piedalījās Latvijas valsts 94. dzimšanas dienas svinībās Brisbanē!

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com