Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Kas ir īstie Rīgas suņi?

Laikraksts Latvietis Nr. 231, 2012. g. 27. nov.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

SLUDINĀJUMS

The Dogs of Riga

Lasiet grāmatu!

Heninga Mankela romāna Rīgas suņi (Hundarna i Riga) ekranizējumu BBC televīzijas sērijai Valanders (Wallander) atbalstīja Rīgas Pilsētas dome. Noskatoties šo sēriju (The Dogs of Riga), kuru pārraidīja Austrālijas nacionālais TV kanāls SBS šo svētdien, jāprasa, kāpēc Mankela romāna oriģinālās tēmas, kuras spēcīgi atbalstīja atjaunoto Latvijas valsti (romāns publicēts 1992. gadā) tika atvietotas ar pretvalstisku propagandu.

Sižetā Kurts Valanders ir Zviedrijas izmeklētājs, kurš šai epizodē apmeklē Rīgu sakarā ar narkotikas kontrabandu ievešanu Zviedrijā. Kad viss jau atrisināts, Valanders sēž ēdnīcā ar godīgo Latvijas izmeklētāju, kurš saka: „Es dzimu Rīgā. Mani vecāki bija krievi. Bet es kalpoju Latvijai visu savu mūžu. Kopš brīvības es nevaru balsot, es saņemu ārzemnieku pasi. Tas ir kā viņi apietās ar krieviem Latvijā“.

Jāprasa, kāpēc šāds tendenciozs teksts? Oriģinālā nekā tamlīdzīga nav (lasot Lorija Tompsona tulkojumu angļu valodā). Vai nebūtu bijis pareizāk rādīt, ka šis Latvijas patriots būtu naturalizējies? Naturalizācija Latvijā ir jau pārāk viegla, ar zemām prasībām.

Rīgas suņus filmēja Rīgā 2011. gada vasarā, kad Rīgas mērs bija (un vēl ir) naturalizējies krievs Nils Ušakovs. Kā tad īstenībā viņi apietas ar krieviem? Ļauj naturalizēties, un ievēl par galvaspilsētas mēru! Vai pretvalstiskā propaganda bija mesli par Rīgas Pilsētas domes atbalstu?

Kas īstenībā rakstīts romānā? Tur tiek īstenota ideja, „kuru sekmīgi pārdeva Kremlim un vadošām krievu aprindām Latvijā.“ Narkotikas kontrabandai izmantos jauno kārtību Eiropā, kur atceltas robežkontroles. „Vaina par narkotikas kontrabandu tiks uzvelta brīvības kustībām te, Latvijā, un sabiedriskā doma Zviedrijā tiks radikāli mainīta. Kurš vēlētos atbalstīt politisku brīvības kustību, kura jums pateicas par saņemto atbalstu, iepludinot narkotikas jūsu zemē?“

Kā romānā saka majors Liepa: „Lielais krievu skaits, ko te pārvietoja, lai atšķaidītu latviešu tautu un izraisītu tās iznīcināšanu, ne tikai baidās no tā, ka viņu klātbūtne tiek apšaubīta, bet, dabīgi, viņi arī baidās zaudēt visas savas privilēģijas. Nav vēsturisks precedents cilvēkiem brīvprātīgi uzdot savas privilēģijas, un tāpēc viņi bruņojās aizstāvēt savas pozīcijas, un to dara slepeni.“

Un vēl šodien bruņojās ar BBC palīdzību.

GN

2012. g. 27. nov.

Sēriju Rīgas suņi var noskatīties tīmeklī līdz 8. dec.: http://www.abc.net.au/iview/#/view/28798Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com