Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


<<120x120>> Filadelfijā

Kāpēc viņi neiet prom?

Laikraksts Latvietis Nr. 232, 2012. g. 30. nov.
Sandra Milevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
FiladelfijasBLB

Filadelfijas Brīvo latvju biedrībai katru gadu atkārtojas viena un tā pati problēma – pēc lieliska Ziemassvētku tirdziņa katra decembra pirmajā sestdienā, apmeklētāji vienkārši neiet prom! Dinamiskais duets Rita Vilciņa un Jolanta Mockus pēdējo pāris gadu laikā ir attīstījušas tik populāru notikumu, uz kuru brauc pat no attālākām pilsētām, ka vēl ilgi pēc preču un stendu novākšanas, cilvēki mudž un drūzmējas omulīgā gaisotnē lejas stāvā pie bāra, un vienkārši neiet prom. Šogad izmisušās rīkotājas Jolanta un Rita tēlo bargās dāmas, stingri nosakot slēgšanas stundu – plkst. 600 vakarā – bet vai patiešām kāds taisās viņas klausīt? Un ja nevarēs vairs tirgoties, tad katrā ziņā vēl līdz vēlai naktij varēs uzkost un iemalkot kaut ko garšīgu.

Ko mēs šogad varam sagaidīt tirdziņā? Protams, katram vienmēr paša vēders ir vistuvākais. Lejas zālē visu dienu piedāvās meistarīgo šefpavāru Raimonda Ramaņa un Jāņa Ansona karstās pusdienas plus gardus saldos ēdienus. Bet nākotnes vajadzībām taču jāiepērkas, un šī iepirkšanās notiks piparkūku un pīrāgu valstībā. Neizpaliks, protams, tautiskais ēdienu klāsts, bet šoreiz aizsniegsimies vēl tālāk. Inta Grunde piedāvās pašcepto un pašsieto visu ko, Melngailis kā firma Black Rooster tirgos veselīgās pašceptās maizes, lietuvietis Laurynas nāks atkal ar plašu pārtikas un citu Lietuvas preču klāstu. Un visam savu garšīgo Tantes Z salātu mērci pārlies pāri jauniņā tirgotāja Tija Vilciņa.

Tomēr no ēdiena vien nevar dzīvot, ir taču arī jāapmierina estētiskās prasības. Fona mūziku kā ik gadu gādās Guna un Endrjūs (Andrew) Panteļi. Paredzam plašu rotu klāstu no daudziem tirgotājiem: Baltic Shop brauks ar U-Haul, lai noklātu savus trīs galdus, plus būs vēl no Pārslas Kriķes rotas un no lietuvietes Vitalijas paštaisītas rotas. Sandra Jansona (ar Nila un Mares palīdzību?) tirgos latviskas mantas, bet Sarmīte Pērkona šoreiz rādīs āmišu rokdarbus un preces. Varēsim vēl aplūkot apgleznotus lakatus, dažāda veida apsveikuma kartiņas, t-kreklus un somas, un vēl daudz vairāk. Nogurušos atsvaidzinās Laila Gansert ar Mērijas Keijas (Mary Kay) skaistumkopšanas līdzekļiem. Un ja vēl nepietiek, ap stūri Vācu biedrībā arī tajā dienā notiek tirdziņš.

Filadelfijas latviešu biedrības Ziemassvētku tirdziņš notiks sestdien, 1. decembrī, no plkst. 12.00 līdz 6.00 vakarā (plus uzdzīve). Aicinām visus!

Sandra Milevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com