Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Svētki Kērnsā

Saules aptumsums un gadskārtējā tikšanās

Laikraksts Latvietis Nr. 233, 2012. g. 6. dec.
Aleksandrs Gārša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Seši Latvijas astronomu delegācijas locekļi ar Kērnsas Latvijas goda konsulu vidū viņa mājās. FOTO Izabella Gārša.

Nedēļas laikā latviešu sabiedrībai Kērnsā (Cairns) bija izdevība atzīmēt divus gluži dažādus notikumus: saules aptumšošanos 14. novembrī un Latvijas Valsts svētkus 18. novembrī.

Pilnīga saules aptumšošanās ir rets notikums, kuru Austrālijā var izbaudīt vienīgi pa daudziem gadiem reizi. Tā novērojama relatīvi mazā rajonā, un to skatīties brauc ne tikai liels skaits astronomu no visas pasaules, bet arī tūkstošiem ziņkārīgu tūristu. Kērnsā tā izveidojās par masu svētkiem, jo uz šo pasaulē slaveno tūristu pilsētu šo dabas brīnumu skatīties bija ieradušies pāri par sešdesmit tūkstošiem ziņkārīgo.

Mēnesim pilnīgi aizklājot sauli, agrajās rīta stundās Kērnsas un tuvējās apkārtnes jūrmalas bija pārpludinājušas neskaitāmu ļaužu masas, kas nepacietīgi gaidīja, kad mēness pamazām aizvirzījās saulei priekšā. Apklusa rīta putnu dziesmas. Iestājās pilnīgs klusums. Diena pārvērtās naktī. Pēc minūtēm divām pamazām atgriezās diena. Putni atsāka dziedāt, un atkal pamodās daba. Bija palaimējies, jo tuvējās jūrmalās taisni pareizā brīdi bija pavērušies mākoņi. Pašā pilsētas centrā skatītājiem gan nebija tik labi veicies, jo mākoņi nepašķīrās.

Šo neparasto notikumu vērot bija arī no Latvijas Kērnsā ieradusies astronomu un viņu draugu delegācija. Īsā laikā no Adelaides apceļojuši Austrālijas iekšzemi, viņi Kērnsā bija iebraukuši pāris dienas pirms aptumšošanās. Kērnsā delegācija apmetās turienes latviešu advokāta Andrēja Krūmiņa dārzā – gan kempinga autobusiņos, gan citādi tur pārnakšņojot. Vakaru iepriekš seši ekspedīcijas locekļi viesojās turienes latviešu goda konsula Gāršas mājās. Jau tūdaļ pēc aptumšošanās ekspedīcijas locekļi posās garajā ceļā atpakaļ uz Brisbani, lai no turienes atgrieztos Latvijā.

Dažas dienas vēlāk sekoja 18. novembra svinības Kērnsas un apkārtnes latviešu izcelsmes iedzīvotājiem un viņu dzīves biedriem. Ik gadus to kādā Kērnsas restorānā bija rīkojis Goda konsuls Gārša. Šogad viņš pie vīna glāzes un latviskām uzkodām svinētājus bija aicinājis uz savām mājām Kērnsā. Atsaucība bija pārsteidzoši liela, un sanāca tuvu pie trīsdesmit svinētāju, lai atzīmētu Latvijas 94. dzimšanas dienu un noklausītos īsu konsula uzrunu ar sveicienu no prezidenta un Latvijas himnu. Omulību patīkami pavadītajās stundās netraucēja relatīvi šaurās telpas, negaidīti lielajam apmeklētāju pulciņam. Vakara rīkošanā palīdzīgu roku sniedza vairāki Kērnsas tautieši. Tā kā Kērnsā nepastāv latviešu biedrība, tad šīs gadskārtējās svinības dod iespēju turieniešiem tikties, gan atjaunojot vecas draudzības, gan no jauna iepazīstoties ar tautiešiem un atdzīvināt savas saites ar Latviju.

Aleksandrs Gārša
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com