Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienas uz sliekšņa!

Pēdējās ziņas

Laikraksts Latvietis Nr. 235, 2012. g. 19. dec.
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

AL54KD Rīcības komiteja. Pirmā rindā no kreisas: Ināra Strazda, Juris Skābe, Inta Skābe, Andis Bērziņš. Otra rindā: Margota Puķīte, Rudīte Bērziņa, Ilze Radziņa, Rasma Celinska, Pēteris Strazds. Trešā rindā: Ģinta Orčarda (Orchard), Iveta Leitase, Zinta Ozoliņa, Valdis Jaudzems. Ceturtā rindā: Mārīte Rumpe, Zinta Līduma, Ints Puķītis, Ēriks Strauts, Aldis Sils. Trūkst: Vizma Skābe-Boag, Rūdis Dancis, Ilze Frank, Kirsten Džounsa (Jones), Ivars Ozols, Ināra Putniņa. FOTO Pēteris Strazds.

LR Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Mans pirmais raksts par Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienām (KD) parādījās laikrakstā pirms divpadsmit mēnešiem. Tad teicu, ka bija grūti ticēt, ka gads bija aizritējis kopš Kultūras dienām Melburnā. Tagad grūti ticēt, ka nākamās jau uz Adelaides sliekšņa!!

2012. gads tik ļoti ātri nāk uz beigām. Priecājamies, ka vasara ir klāt, un nu ir silts. Tanī pat laikā sākam sūdzēties, ka dažas dienas jau par karstu. Daži uztraucās, vai kartiņas un paciņas laicīgi nonāks radiem un draugiem Latvijā. Vēl jāpaspēj nobeigt pēdējos Ziemassvētku priekšdarbus. Visam par virsu Adelaidei kārta posties uz mūsu lielajiem kultūras svētkiem un sagaidīt viesus un ciemiņus.

Rīcības komiteja ilgāku laiku cītīgi darbojusies – ik mēnesi sēdes, neskaitāmi e-pasti, vēstules, telefona sarunas un daudz un dažādi citi darbi paveikti. Jūtamies labi sagatavoti un pozitīvi, bet, kā jau ar katru pasākumu ko rīko, izjūtam tādu dabīgu, nelielu satraukumu – vai tik negadītos kāds negaidīts sarežģījums, vai publikai programma būs pa prātam, vai būs pietiekami skatītāju? Ir manāma laba atsaucība līdz šim izplatītai informācijai.

Šī mēneša pirmajā svētdienas pēcpusdienā Rīcības komitejas locekļi kopā ar Adelaides tautiešiem piedalījās KD Saviesīgā tikšanās dārzu svētku veidā. Laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi. Varējām izrunāties, baudīt gardas uzkodas, piedalīties vīna degustācija, kā arī pasūtīt vīnus ar īpašu KD etiķeti.

Ģimenes dienu rīkotāja Iveta Leitase ar dzīves biedru Džeimsu Noubs (James Nobes) bija ierīkojuši KD foto salonu. Viņi mūs fotografēja visādos aksesuāros, un šī nodarbība izraisīja daudz smieklu. Foto salons darbosies Ģimenes svētkos 27. decembrī.

Klātesošos uzrunāja KD priekšsēži Inta un Juris Skābe, pastāstot par Kultūras dienu programmu un pateicoties adelaidiešiem par līdzšinējo atbalstu KD īstenošanā. Viņi arī paziņoja, ka Kultūras dienas oficiāli atklās Latvijas Republikas Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kura viesosies Adelaidē uz visu Kultūras dienu laiku. Atklāšanas koncerts notiks 26. decembrī plkst. 16.00 Gilinghama zālē, Aneslijas koledžā (Gillingham Hall, Annesley College). Tautiešiem būs iespēja uzklausīt Kultūras ministri sanāksmē 31. decembrī plkst. 10.30 Adelaides Latviešu nama mazā zālē (brīva ieeja).

Ministre izteikusi vēlēšanos uzrunāt tautiešus vairākos jautājumos: 2013. gada XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki; Ekonomikas forums Dziesmu un Deju svētku laikā; Saiknes uzturēšana ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem; Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas un kultūras programmas; Bibliotēkas un to saturs; Rīga 2014 – Eiropas Savienības galvaspilsēta; Darbs ar mecenātiem, to nozīme kultūras projektu īstenošanā. Klausītājiem būs iespēja uzstādīt Ministrei jautājums.

Par Kultūras dienu Dievkalpojumu, kas notiks 26. decembrī, plkst. 14.00 Sv. Pētera baznīcā, stāsta diakons Dr. Ivars Ozols. Dievkalpojumā piedalīsies arhibīskaps Elmārs Rozītis, prāvests Kolvins Makfersons (Colvin McPherson) un no Amerikas Savienotām Valstīm mācītāja Helga Jansona, bijusī adelaidiete.

KULTŪRAS DIENU BIĻETES varēs iegādāties KD laikā Informācijas birojā Adelaides Latviešu namā Tālavā, bibliotēkas telpā, 26., 27. un 28. decembrī no plkst. 10.00 no rīta līdz plkst. 14.00, kā arī uz atsevišķiem sarīkojumiem pie durvīm vienu stundu pirms sarīkojuma sākuma, atskaitot uz Sadziedāšanās vakaru (biļetes jāiegādājas līdz 28. decembrim) un uz Noslēguma balli (biļetes jāiegādājas līdz 27. decembrim).

Tālavas kafejnīca būs atvērta pa Kultūras dienu laiku. Varēs iegādāties pīrāgus, saldmaizītes, Latvijas čipsus, vieglas pusdienas un citus gardumus, kā arī KD vīnus (no dažādam Dienvidaustrālijas vīnotavām), Latvijas alu un citus atspirdzinājums.

Daugavas Vanagu nams un klubs būs atvērts 27. decembrī DV biedru saietam no plkst. 8.00 – 11.00 un vakarā no plkst. 20.00; 28., 29. un 30. decembrī no plkst. 12.00 – 17.00 un 28. decembrī pēc Tautas deju uzveduma no plkst. 20.00.

Atgādinājums, ka informācija par KD norisi un sarīkojumiem atrodama KD mājas lapā www.al54kd.com.

Kultūras dienu Rīcības komiteja novēl visiem priecīgus svētkus un laimīgu ceļu tiem, kuri brauks ciemos no citām pavalstīm un ārzemēm. Ceram jūs redzēt kuplā skaitā sarīkojumos!

Rudīte Bērziņa
AL54.KD informācija
arberz@optusnet.com.auAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com