Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienu atklāšana

Rīcības komitejas līdzpriekšsēdes Intas Skābes uzruna

Laikraksts Latvietis Nr. 238, 2013. g. 9. janv.
Inta Skābe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

AL54KD rīcības komitejas priekšsēži Inta un Juris Skābe Atklāšanas koncertā. FOTO Gunārs Nāgels.

Mīļie tautieši,

Esiet sveicināti Austrālijas Latviešu 54. Kultūras Dienās!

Ko nozīmē būt latviešu izcelsmes cilvēkam, dzīvojot Austrālijā? Kā daudzkultūru vidē varam nodrošināt saites ar latviešu vērtībām, tikumiem un dzīves izpratni?

Mūsu vecāki un vecvecāki, kuriem pēc Otrā pasaules kara nebija iespējams atgriezties Latvijā, svešā zemē, tālu no mājām, iedzīvināja latviešu kultūras saglabāšanu un tās cildināšanu, rīkojot katru gadu decembra mēnesī Austrālijas Latviešu Kultūras dienas.

Kultūras dienu mērķis ir saglabāt latviešu valodu, turpināt senās latviešu tradīcijas, kā arī iepazīties ar mūsdienu latviešu kultūras daudzveidību.

Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienām reprezentatīvo simbolu izvēlējamies rīta zvaigzni, pazīstamo Ausekli. Rīta zvaigzne ir pastāvīga, uzaust katru dienu no jauna. Simbols saista pagātni ar nākotni.

Jau būs divpadsmitā reize, kad mūsu Austrālijas latviešu kultūras svētki notiek Adelaidē. Būs atkal iespēja baudīt mūsu dziesmu, deju un mākslas bagātību un košumu. Kā tauta mēs varam būt laimīga un lepna par to, ka esam saglabājuši mūsu senču kultūru, jo tā dod stingru pamatu mūsdienu dzīves izpratnei un tālākajā mākslas veidošanai.

Rīcības komiteja ir cītīgi darbojusies, veidojot interesantu un pievilcīgu programmu visām paaudzēm. Būs Atklāšanas koncerts, Pieņemšanu un Atklāšanas ballīte. Būs Ģimeņu svētki ar tirdziņu un jauns pasākums Lai dzied ģimenes. Būs mākslas un fotogrāfiju izstāde, teātra izrāde, tautas deju uzvedums, Kopkora koncerts, kam sekos Sadziedāšanas vakars, Kultūras dienu Noslēguma balle.

Kultūras dienas ir tautas svētki, un mēs priecājamies, ka šodien tautas svētkus svin ne tikai Austrālijas latvieši, bet svētkos aicināti izcili viesu mākslinieki no Latvijas. Tas arvien nozīmīgāk apstiprina un nodrošina mūsu latvisko identitāti un piederību latviešu tautai.

Mēs sveicam jūs – gan ilggadīgos Kultūras dienu dalībniekus un apmeklētājus, gan arī jūs, kas pirmo reizi piedalīsies.

Mēs piederam pie tās latviešu tautas, kas mīt zemē pie Baltijas jūras. Mēs nesam sevī dziļu piederību viņai, neskatoties uz to, ka dzīvojam liela attālumā no viņas. Lai kur mēs būtu, latviešu sirds puksts krūtīs. To mums nevar atņemt neviens. Vienoti esam dziesmā, dejā, mākslā.

Esiet sveicināti Adelaidē!
Inta SkābeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com