Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


44. Austrālijas Latviešu meistarsacīkstes Adelaidē

Sporta kongress Kultūras dienu laikā

Laikraksts Latvietis Nr. 239, 2013. g. 13. janv.
Gunārs Bērzzariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sākotnējā informācija par Austrālijas Latviešu meistarsacīkšu (ALM) basketbolu bija tāda, ka to spēlēs 29. un 30. decembrī no plkst. 9.00 līdz 12.00. Kongresu izziņoja uz 29. decembri plkst. 14.00. Taču vēlāk basketbola programma, par kuru ilgu laiku valdīja neskaidrība, abās dienās tika pagarināta.

29. decembrī pēc ALM atklāšanas dalību ņēmēju kopu pārstāvji lūdza kongresu pārcelt uz laiku pēc pirmās dienas spēļu beigām. Pēc garākām pārrunām tas arī tika izdarīts. Viena ēnas puse bija tā, ka vajadzēja iztikt bez brīvprātīgi pieteikušās protokolistes Dzintras Sudimtes, kas nebija brīva jaunnoteiktajā laikā – plkst. 16.30.

Kongresā bija ieradušies pārstāvji no Jaundienvidvelsas latviešu sporta padomes, Spara, Daugavas, MLS, ASK un Sidnejas novusa kopas.

ALSP vadītājs G. Bērzzariņš savā divu gadu darbības pārskatā norādīja, ka visaktīvākā sporta dzīve notikusi Jaundienvidvelsā. Dienvidaustrālijā un Viktorijā galvenā nodarbība bijis novuss.

Atskatoties uz savu 51 gadu ALSP vadībā, viņš izteica atzinību pirmajam ALSP vadītājam Jānim Riņģim, kas bija nostādījis latviešu sporta dzīvi Austrālijā uz pareiza ceļa, kā arī par ilggadējo ciešo sadarbību ar JDV latviešu sporta vadītāju Juri Katužanu. Gan Riņģis, gan Katužans aizgājuši mūžībā.

No izcilākiem notikumiem minētajā pusgadsimtenī ALSP vadītājs pieminēja Austrālijas dalību pirmajās globālajās meistarsacīkstēs (1. LGM, kas bija viņa ierosinājums) 1985. g. Garezerā, Mičiganā, ASV; 2. LGM Sidnejā 1989. g.; VEF basketbola komandas viesu turneju Austrālijā 1989. g.; Austrālijas latviešu sportistu dalību patriotiskajā Olimpiskajā nedēļā Latvijā 1990. g., kad tur jau valdīja valstiskās neatkarības atjaunošanas gars; Austrālijas latviešu sportistu dalību visās trīs Trīszvaigžņu spēlēs Latvijā: 1993. g. Valmierā, 1997. g. Kandavā un 2001. g. Preiļos.

No sniegtā ALSP finanšu pārskata bija redzams, ka ienākumi un izdevumi praktiski līdzsvarojušies. Revīzijas komisija atzina, ka ieraksti saskan ar pārskatu.

Nākošo divu gadu budžets tika pieņemts ar iztrūkumu, ko radīs pabalsts 2012. g. ALM dalībniekiem (izņemot mājiniekus).

* * *

JDV un Spara vadītājs V. Sīkais ziņoja par labu sadarbību ar SLB un Sestdienas skolu. Rīkotas vieglatlētikas un peldēšanas sacensības ar kuplu dalībnieku skaitu.

Lieliski izdevusies Spara 60 gadu pastāvēšanas balle, kas bija pulcējusi 115 viesus. 2011. g. Spars rīkoja Sidnejas Baltiešu spēles, bet tagad vairs nav atsaucības no lietuviešiem un igauņiem. Basketbola vienība piedalās Benkstaunas līgā. Kopai ir pāri par 50 biedriem.

2013. g. jau 10. gadu pēc kārtas apbalvos labāko Annas Ziedares Vasaras vidusskolas sportistu. Tā bija Spara ideja, bet balvas iegādē piedalās četras kopas – bez Spara arī Daugava, ASK un MLS.

A. Andersons sniedza pārskatu par Daugavas darbību (arī rakstiski). Kopu pašlaik atbalsta ap 40 dalībnieki un palīgi.

Daugava atbalsta JDV Sporta savienības rīkotās sacensības ar dalībniekiem un palīgiem un finansiāli piedalās V. Sīkā ierosinātajā Vasaras vidusskolas sporta balvas sagādē.

Daugavas vīriešu basketbola komanda Centrālkrasta savienības 1. divīzijas pēdējos divos turnīros ir iekļuvusi finālā un nobeigusi otrajā vietā.

2012. g. 22. sept. Daugava bija sarīkojusi Jura Katužana atceres basketbola pēcpusdienu, kur piedalījās ap 50 spēlētāju un ap 30 skatītāju.

Ar nožēlu ziņoja, ka Daugavai 2012. gadā ALM nebūs basketbola komanda, spēlētāju darba pienākumu, kā arī ārzemju izbraucienu dēļ.

Noslēgumā izteica pateicību ALSP vadītājam G. Bērzzariņam par viņa pašaizliedzīgo darbu.

MLS vadītājs V. Ķirps ziņoja, ka kopai ir viena C grāda basketbola komanda.

ASK nebija rakstiska pārskata – vadītājs saslimis. R. Berķis un J. Brakovskis ziņoja, ka kopai ir 31 biedrs. Rīko novusa nodarbības ap 12 regulāriem spēlētājiem un gadskārtēji Dienvidaustrālijas atklātās m/s. Kopas biedri piedalās ar labām sekmēm Viktorijas un Jaundienvidvelsas atklātajās novusa m/s. 2013. g. 5. un 6. janv. kopa rīkoja novusa ALM.

R. Puisēns ziņoja, ka Sidnejas Novusa kopai ir 24 biedri, no tiem 12-14 aktīvi.

Nodarbības piektdienās no plkst. 15.00-20.00. SNK rīko JDV atklātās m/s; biedri piedalās Viktorijas un Dienvidaustrālijas atklātajās m/s. Laba sadarbība ar Centrālkrasta novusa kopu.

* * *

Pārrunāja dažādu novecojušos ALSP dokumentu turpmāko likteni. Latvijas Sporta muzejs ir izteicis gatavību pieņemt daļu no tiem.

* * *

G. Bērzzariņam vairs nekandidējot, ar aklamāciju par jauno ALSP vadītāju ievēlēja Dimi Pešudovu (SNK/CKN), ko proponēja JDV sporta savienības vadītājs V. Sīkais.

Pešudovs ir darbojies Austrālijas latviešu sporta dzīvē kopš 1954. gada kā sportists, treneris un administrators Brisbanē, Sidnejā un Melburnā un turpina to darīt ierobežotā veidā Sidnejas Novusa kopā. Viņš pazīstams kā aktīvs un teicams novusists.

Viņa izcilākie panākumi sportā bijuši pārstāvēt Kvīnslandes un Jaundienvidvelsas izlases vienības Austrālijas basketbola meistarsacīkstēs, kā arī Jaundienvidvelsas volejbola izlases vienību Austrālijas meistarsacīkstēs. Bijis ilggadīgs sporta kopas Spars biedrs un 1968. g. un 1969. g. arī tās vadītājs.

G. Bērzzariņš pieminēja, ka septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados viņš, toreiz Melburnā dzīvodams, lieliski sadarbojies ar Dimi un citiem entuziastiskiem latviešiem, atjaunojot MLS.

G.E.B.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com