Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam“

Izrāde par leģendāru personību

Laikraksts Latvietis Nr. 239, 2013. g. 13. janv.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Benjamina

Benjamiņa – Indra Burkovska.

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska jau vairākus gadus ar panākumiem atveido leģendārās latviešu miljonāres – Jaunāko ziņu un Atpūtas izdevējas – Emīlijas Benjamiņas lomu. Izrādes Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam režisore ir Kanādas latviete Baņuta Rubess. Aktrise tēlo trīs savstarpēji it kā nesaistītas ainas no Benjamiņas dzīvesstāsta, atklājot likteņa dramatismu spilgtos kontrastos – gan visdramatiskākajā brīdī, kad lopu vagonā viņu ved izsūtījumā uz Sibīriju, gan ainās, kurās atklāts šīs apbrīnojamās sievietes spožums un vitalitāte.

Aktrise atveido līdz smalkiem sīkumiem izpētītu raksturu, sievieti ar miesu un asinīm, ar mērķtiecību un paļāvību liktenim. Tai pašā laikā šīs nelielās izrādes gaitā atklājas arī konkrētā laikmeta (pagājušā gadsimta 20.-30. gadu) iezīmes, un skatītājiem, īpaši tiem, kas paši piedzīvojuši vēsturiskos Benjamiņas laikus, tā var kļūt pat par tikšanos ar senām atmiņām, ko palīdzēs atdzīvināt arī aktrises kostīmi un darbībai piemērotā mūzika. Izrādē satiksiet arī Benjamiņas kalponi Bertu, sekretāru Rolmani un salona mūziķus. Izrādes palīdz izkārtot Melburnas Latviešu nama kooperatīvs, Brisbanes Latviešu biedrība un Sidnejas Latviešu teātris. Lai jums labs vakars, satiekoties ar pagātnes ainām!

Izrādes notiks Melburnā pirmdien, 28. janvārī (Austrālijas dienas brīvdienā) plkst. 14.00 un 17.00, Brisbanē trešdien, 30. janvārī plkst. 11.30 un 18.30 un Sidnejā svētdien, 3. februārī plkst. 13.00 un 17.00. Visas izrādes Latviešu namos. Melburnā un Sidnejā izrādes norisināsies vairākās telpās ar ierobežotu sēdvietu skaitu. Lai nodrošinātu sēdvietas, lūdzam pieteikties iepriekš: Melburnas izrādēm pie Anitas Andersones (03) 9867 2070 un Sidnejas izrādēm (pēc 15. janvāra) pie Jāņa Čečiņa (02) 9642 1385. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com