Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Latviešu bērnu tiesības

Laikraksts Latvietis Nr. 240, 2013. g. 17. janv.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Cilvēktiesības ir lieta, kas pirmā acumirklī liekas vienkāršas un skaidras, bet, iedziļinoties atsevišķos jautājumos, šī skaidrība bieži pazūd. Ja lielākā daļa Vakareiropas sludina kristīgās vērtības, un tagad jau mūsu kopīgās Eiropas vērtības, tad tā lieta tomēr nav tik viennozīmīgi.

Nerunājot pat par sadursmēm starp lielajām reliģijām – kur vienas reliģijas izsludinātās tiesības ir citas reliģijas nosodamie grēki – mums var rasties domstarpības pat vienkāršākos jautājumos.

Kādas cilvēktiesības ir jaunpiedzimušam bērnam? 1989. gadā Apvienoto nāciju pieņemtā Bērnu tiesību konvencijai ir 41 pants par bērnu tiesībām un vēl 13 panti par šo tiesību pildīšanu. Liela daļa pantiem ir atruna, ka minētās tiesības var ierobežot likuma paredzētā kārtībā.

7. pants dod bērnam tiesības iegūt pavalstniecību. Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks šonedēļ rakstīja: „Valstīm būtu automātiski jāpiešķir pilsonība to teritorijā dzimušajiem bērniem, kuri citādi paliktu bez pilsonības. Turklāt valdībām nevajadzētu ļaut vecākiem izvēlēties statusu, kas acīmredzami ir pretrunā bērna interesēm“. Viņš sevišķi izceļ Latviju ka lielu grēkotāju, jo mums ir daudz bezpavalstnieku, un Latvija ļauj bērna vecākiem izvēlēties nepiereģistrēt jaunpiedzimušo bērnu kā Latvijas pavalstnieku.

„Valdībām jābeidz vainot vēsturi, citas valstis vai bezatbildīgi vecāki...“ raksta Muižnieks.

Bet kur ir latviešu bērnu tiesības? Vai tiem nav tiesības sagaidīt, ka viņu tēvutēvu zemē viņi drīkstēs arī nākotnē runāt savā valodā. Kāpēc tikai latviešiem ir jāaizmirst vēsture, un jāpakļaujas Krievijas valdnieku automātu un tanku varai, kura nodrošināja, ka drīz varēs demokrātiskā veidā izmantot balsstiesības, lai iznīcinātu mūsu nicināto suņu valodu? Tā ir tieši tā vēsture, ko cilvēktiesību sargi nevēlas dzirdēt.

Eiropas vērtības atbalsta mazu tautu pastāvēšanu, bet liekas, ka kaut kur Eiropā nav ievērots, ka latvieši ir tikai pusotrs miljons, bet krievu pasaulē ir simts reizes vairāk. Varbūt tāpēc mēģina mums uzspiest lielvalsts principus. Princips Pavalstniecība visiem iebraucējiem varbūt ir lietojams Anglijā, Vācijā, Francijā, bet tas iznīcinās latviešu valodu un kultūru.

Tāpēc mans jautājums Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisāram – Kur pazuda latviešu bērna tiesības uz savas tautas nākotni?

GN
2013. g. 17. janv.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com