Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Suitu novads aicina uz 3x3

Nodarbības ir plānotas dažādiem vecumiem

Laikraksts Latvietis Nr. 241, 2013. g. 23. janv.
Anna Gobzeme-Nulle un Guntis Nulle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās:  Alsungas domes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls, Suitu sievu vadītāja Ilga Leimane, Kultūras nama direktore Gunta Matevica un 3x3 vadītāja Anna Gobzeme-Nulle. FOTO Guntis Nulle.

3x3 saiets Alsungā notiks no 21. – 28. jūlijam. Šī ir īpaša vide, kur senās, krāšņās latviskās tradīcijas ir cieši saaugušas ar katoļticību. Tautas tērpu Alsungā ciena ne tikai brašās dziedātājas un garā eeeeeee vilcējas Suitu sievas, bet arī novada domes ļaudis svētkos dižojas novadam raksturīgajos tērpos. Suitu tradīcijas ir novērtētas arī pasaules mērogā – 2009. gadā Alsungu iekļāva UNESCO Pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Plašāku informāciju var atrast internetā www.suitunovads.lv un www.Alsunga.lv

3x3 saietā draudzēsimies, mācīsimies un diskutēsim par latviskām lietām, meklēsim atbildes uz jautājumiem kas ir latvietība šodien, cik un kāpēc to ir nepieciešams kopt mums katram. Iepazīsim novadu, kurā dzīvosim veselu nedēļu – mēs, visu paaudžu latvieši un viņu tuvinieki no dažādām pasaules malām. Dziedāsim un dancosim pēc spraigi pavadītām dienām, iepazīsim viens otru, lai pārliecinātos, ka mums daudz vairāk ir kopīgā nekā atšķirīgā, lai kādā pasaules malā nedzīvotu. Stiprināsim apziņu, ka VISI KOPĀ esam latviešu tauta.

Nodarbības ir plānotas dažādiem vecumiem, praktiskās būs saistītas ar senām amatniecības prasmēm, teorētiskajās pārrunāsim Latvijai nozīmīgas tēmas no senatnes līdz mūsdienām.

Stipras un stabilas ģimenes ir tautas pamats – par to kā stiprināt ģimeni un veicināt labas attiecības visu ģimenes locekļu starpā runāsim ģimeņu seminārā, kuru vadīs psiholoģes Līga Ruperte un Māra Tupese. Žurnālists Ansis Bogustovs stāstīs par politiskajām aktualitātēm un iesaistīs dalībniekus spēlēs par katra iespējamo atbildību dažādās sadzīves situācijās, meklējot risinājumus lietām, kas ir aktuālas, bet bieži ir grūti saskatīt iespēju tās ietekmēt. Katra indivīda personīgos spēka avotus palīdzēs atrast psiholoģe Aloida Jurčenko. Arheologs Guntis Zemītis iepazīstinās ar lietām, kas atrastas izrakumos un stāstīs par vēstures saikni un nozīmi mūsdienās. Kādas liecības glabā mūsu foto albumi? Saprast saglabātās fotogrāfijas palīdzēs vēsturnieks Andris Tomašūns, kurš dalībniekus lūdz ņemt līdzi savas dzimtas foto, lai kopīgi varētu raudzīties, ko no tiem varam secināt par tautas vēsturi. Iepazīsimies arī ar dzīves stāstiem no Okupācijas muzeja fondiem. Par suitu bagāto novada vēsturi mums stāstīs paši alsundznieki.

Tradīcijas, rituāli, godi no senatnes – vai un kā tie iederas mūsu ikdienā būs Ineses Krūmiņas vadītās ievirzes tēma. Maruta Voitkus-Lūkina iepazīstinās ar dievturības veidošanās vēsturi. Uzzināsim zāļu sievas, Līgas Reiteres, padomus par augiem laukā un mežā. Mācīsimies spēlēt kokli pie Edgara Lipora un iepazīsimies ar suitu kulināriju pie alsundzniecēm. Citās praktiskajās nodarbībās kalsim rotas, audīsim Alsungas audēju stellēs paklājiņus vai dažādu tehniku jostas bez stellēm ar celu dēlīšiem pie Lilijas Treimanes un Dagnijas Pārupes, pīsim dziju adatas pinumā un diskutēsim par 9.-12. gadsimta arheoloģisko tērpu Madaras Briedes vadībā, pie citiem meistariem grebsim karotes, šūsim pirts kreklus, adīsim zeķes un cimdus un mīcīsim mālus. Vecāki ar bērniem kopīgi varēs pīt cepures no doņiem, taču bagātīgs nodarbību klāsts gaidīs arī dažādu vecumu bērnus, kamēr vecāki seko savām interesēm.

Alsunga ir mazs novads, arī skola, kura uzņem 3x3, ir neliela, līdz ar to infrastruktūra un rocība ir mazāka un praktiskās dzīvošanas nodrošināšana prasa vairāk līdzekļu no ārpuses. 3x3 organizētāji būtu pateicīgi par atbalstu ziedojumu veidā, piemēram, papildus trauku iegādei, kā arī vairākām citām praktiskām vajadzībām.

Ārzemju dalībniekus lūdzam pieteikties pie koordinatora Arnolda Ruperta, liga3x3@iserv.net 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 40503, USA, tālr. +1(616)456-8023, līdz 1. maijam. Dalības maksa ir $300.- ASV no personas (bērniem līdz 3 gadu vecumam bez maksas, no 3 – 7 g.v. puscena), bet nepārsniedzot $750.- no kodolģimenes.

Uz tikšanos Kurzemē!

Anna Gobzeme-Nulle un Guntis Nulle
3x3 Alsungā vadītājiAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com