Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Oskars Miķelis Rubis

Ingmāra Kūlnieka atvadu vārdi

Laikraksts Latvietis Nr. 243, 2013. g. 8. febr.
Ingmārs Kūlnieks -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Rubis

Oskars Miķelis Rubis
28.XII.1923.-23.I.2013.

Mīļā Valda, Linda, Miķeļa tuvinieki!

Miķelis jau ilgāku laiku bija manas plašākās ģimenes sastāvdaļa, pirms sāku viņu nedaudz iepazīt. Es biju Miķeļa padotais Austrālijas lielākās akciju sabiedrības fraktēšanas nodaļā. Miķelis bija nodaļas priekšnieks un aicināja mani pieteikties darbā nodaļā kā mācekli. Strādājot tur, man bija iespēja gūt pieredzi komerciālajā vidē, kamēr turpināju studijas universitātē.

Bet nieks par mani, jo šodien es veltu atmiņu Tev.

Jā, palīdzīgs biji, bet arī diezgan eksplozīvs. Tev bija spējas uzliesmot – it īpaši pēc labām un garām pusdienām, kad kunga dūšā atgriezies pie saviem padotajiem. Tajās pēcpusdienās starp darbiniekiem bija tāds klusums, ko neesmu turpmāk piedzīvojis. Vārdu sakot, bija spriedze, jo pieredze liecināja, ka kāds dabūs. Ja ne mēs paši – Tavi padotie, ar saviem deguniem iebāztiem dziļi dokumentos,– tad kāds cits cilvēks, kas ir piezvanījis Tev nepareizā laikā un brīdī. Tajās reizēs ar vislielāko prieku izpildīju Tavu bieži uzdoto rīkojumu doties uz veikalu, lai Tev nopirktu cigaretes.

Negāja ilgs laiks iemācīties nestrīdēties ar Tevi par trim tematiem – Latviju, karu un politiku. Es atceros, ka Tu biji tas, kas pacēla šīs tēmas, un man likās, ka tur vienmēr bija izaicinājums uz kārtīgu, skaļu strīdu. Jo Tev patika konfrontācijas, it īpaši ar tiem kā es, kuri nepārzināja šos trīs tematus tik labi kā Tu. Un, ja tas notika kādā ballītē vai citās svinībās, tad pats Tu, varbūt to arī gribēdams, kļuvi par sarunas tēmu.

Ar savām slavenajām biezajām, melnajām un platajām ūsām, ar lokainajiem, melnajiem matiem man likās, ka Tu esi tēls, kas izcelts no vēsturiskas grāmatas. Tu starp mums pārējiem biji tāds kā barons vai zilasains grāfs ar izciliem dzimts rakstiem un ar atļautību uzvesties riskantāk mūsu starpā nekā mums pašiem. Varbūt gadījās, ka pārspēri kādu soli, bet Tavs glābiņš bija Tava izcilā humora izjūta, izejot no situācijām. Tas man ļoti patika, vai zini. Tavs humors un Tava atļautība bija kā magnēts man.

Izsaku savu visdziļāko līdzjūtību, šo ārkārtīgi krāsaino cilvēku guldot smiltājā.

Ingmārs Kūlnieks ar ģimeni, RīgāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com