Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Skatījums. Valoda. Sabiedrība. Politika“

Profesorei Inai Druvietei jauna grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 93, 2010. g. 9. jūnijā
Dace Balode -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PS

Skatijums

Partijas Pilsoniskā savienība (PS) Saeimas deputātei un LU profesorei Inai Druvietei – jauna grāmata Skatījums. Valoda. Sabiedrība. Politika. To laida klajā Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds. Grāmatas prezentācija – š.g. 8. jūnijā Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19.

Skatījums. Valoda. Sabiedrība. Politika ir rakstu un interviju apkopojums, kurā ietverti 44 zīmīgākie Inas Druvietes raksti un intervijas, kas atspoguļo norises Latvijas intelektuālajā un politiskajā telpā no 1983. gada līdz 2009. gadam.

Grāmatas ievadā autore raksta: „(..) valsts valodas nostiprināšana ir ikdienā nepārtraukti darāms darbs, kam nepieciešams gan sabiedrības, gan lēmumu pieņēmēju atbalsts. Līdz ar to nemainās mana pārliecība, ka zinātnieka misija patiesi ir izpildīta tikai tad, kad pielikta roka arī akadēmisko atziņu ieviešanā dzīvē, it īpaši tādā nozarē kā sociolingvistika – zinātnē par valodas un sabiedrības mijiedarbību. Tādēļ nepieciešama humanitāro zinātņu pārstāvju iesaistīšanās politikā, jo nacionālā valstī nav svarīgāka uzdevuma kā valodas un kultūras uzturēšana, un šis uzdevums veicams ne tikai ar pārliecību, bet arī ar nepārtrauktu mūsu pašu un pasaules pieredzes izzināšanu“.

Ina Druviete, Latvijas Universitātes profesore un 9. Saeimas deputāte, ir publicējusi ap trim simtiem zinātnisku un publicistisku rakstu par sociolingvistikas, valodniecības vēstures un izglītības jautājumiem, īpaši pievēršoties valodas politikai.

Informāciju sagatavoja
Dace Balode
Pilsoniskās savienības preses sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com