Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinājums Vācijas latviešiem

Labdien, nākamais Tautas darbiniek vai darbiniece!

Laikraksts Latvietis Nr. 245, 2013. g. 20. febr.
Zuze Krēsliņa-Sila -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Šoreiz nebūs nekāda sakara ar skoliņu, kori, dejām, baznīcu, sportu vai citu Tavu sakaru ar latviešiem VĀCIJĀ līdz šim! Taču vēlējos aicināt Tevi par kandidātu Vācijas latviešu jumta organizācijas Latviešu Kopības Vācijā vēlēšanām!

Vācijas latviešu jumta organizācija jau no 1946. gada ir Latviešu Kopība Vācijā – tā bija pēc-bēgļu struktūra, kas savā laikā darbināja Minsteres Latviešu ģimnāziju (MLĢ), izdod vēl joprojām (kopā ar citām valstīm) avīzi, ko tagad sauc par Brīvo Latviju, un, galvenais, skaitās, ka reprezentē latviešus, kuri dzīvo Vācijā. Kā jau mēs visi esam manījuši, tādi ir bijuši posmiem vairāk, posmiem mazāk, bet tagad, pēc vācu statistikas, esam, apmēram, 22 000 latviešu Vācijā – ja agrāk teica, vienas Cēsis, tad tagad jau jāsaka viena Jēkabpils! Latviešu kopība ir politiski svarīgs moments!

Starplaikā arī pati LV ir pamanījusi, ka ļoti daudz latviešu dzīvo ārzemēs. Rodas visādas programmiņas, lai atbalstītu šo izbraucēju atpakaļbraukšanu un veicinātu viņu kopā darbošanos arī izbraukšanas vietās – saimnieciski pasākumi, skoliņas, draudzes, sporti, kultūra utt., viss varētu būt DIASPORAS atbalsta plānos. Notiek LV vēlēšanas – ļaudis vēlas piedalīties – vietējās organizācijas labi noder vēstniecībām kā vēlēšanu palīgi. Šādos momentos katras valsts jumta organizācijas ir sarunu partneri – Vācijas gadījumā tā ir Latviešu Kopība Vācijā jeb LKV!

Tā kā dažs labs ir jau savās vietējās būšanās parādījuši sevi kā entuziastus un labus organizētājus vai darba darītājus, domāju, ka varbūt varētu tā līdzīgi darboties arī LKV Nejūties uzrunāts/a?

LKV statūtos vēl ir no veciem laikiem dubultstruktūra – kādreiz jau bija latviešu pulciņi visādās Minhenēs, Kaizerslauternās, Minsterēs, Bonnās utt, un visu šo pilsētu un organizāciju pārstāvji sanāca kopā tādā kā lielā valdībā – padomē – un no padomes tad izvēlēja tādu kā vadību jeb valdi – valde agrāk saucās Latviešu centrālā komiteja... Šodien tas viss saplūdis. Tā lielā grēmija un tā kodol- jeb mazā grēmija ir apm. tas pats – 12 cilvēki! Sanākt arī sanākam reti – vienu vai divreiz gadā un attiecīga ir darbošanās. Tiek izdota avīze Brīvā Latvija – svarīga papīra variantā kā dokuments un brīžiem tā patīkamāka nekā http://www.brivalatvija.lv/ variants. Reizi gadā sarīko Valsts svētkus, kuros, piemēram, 2012. gadā uzstājās Igo Fomins un runāja Krišjānis Kariņš. LKV palīdzēja izvest LV balsošanu par valodas referendumu un LV 11. Saeimas vēlēšanas. Tā nu iespējas ir neierobežotas, vajag tik darītājus.

No veciem laikiem ir arī kaut cik nauda, bet ļoti maz kas pēdējos laikos nācis klāt – to vajadzētu mainīt. Galvenais iemesls ir tas, ka, ja neko nedara, tad arī nekas nenāks! Senos laikos pati Vācija ļoti kārtīgi deva naudu, piemēram, lai būtu tāda skola kā MLĢ – kādēļ nevarētu arī šodienas latvieši – starplaikā nodokļu maksātāji Vācijā – no Vācijas prasīt projektiem naudu? Tas prasa darbu un rūpes. Un visi jau saprot, ka dalība organizācijā ir brīvā laika, neatalgota nodarbība. Šad tad der, ka ir tāda jumta struktūra, un kas zin, kādas jaunas idejas un lomas tai rodas.

Ik par 4 gadiem ir LKV vēlēšanas un šogad – 2013. gadā – tādām jānotiek. Es esmu vicepriekšēde padomei, un manas darbības pienākumos ietilpst veidot vēlēšanas. Tādēļ arī aicinu Tevi apsvērt kandidēt šai Vācijas jumta organizācijai! Mans galvenais darbības lauks jau ir Minsteres centriņš (www.lcm.lv), kas būtībā ir vienkārši viena vietēja organizācija, kuru neuzrunās ne lielā īstā Vācija, nedz arī Latvija, ja meklēs sev grupu, kas pārstāv latviešus Vācijā! Tādēļ mums visiem ir svarīgi pārkāpt savas ikdienas vietējās robežas un veidot lielāku pārstāvniecību, kāda ir Latviešu kopība Vācijā. (http://www.lk-v.de/)

Taktika patreiz ir sameklēt kādus 12 (minimums) līdz 20 (?) kandidātus, kas būtu arī ar mieru laist sevi ievēlēt un darboties plašākā forumā. Tad, kad mums būs kandidāti, lūgsim vēlēt gribētājus (tautu) reģistrēties un vasarā/rudenī notiks vēlēšanas. Līdz šim organizācijā ir pārsvara bijuši t.s. vecās trimdas pārstāvji, ar sīkiem izņēmumiem. Bet tas tagad varētu mainīties! Piedalies un veido savu sabiedrību! Nu ceru, ka arī tieši TU apdomāsi, un drīzumā pateiksi (vai nē) par savu kandidatūru! Rakstīt var uz info@lcm.lv.

Visu labu,

Zuze K Krēsliņa-Sila
LKV padomes vicepriekšsēde (un LCM administratore)
2013. gada 11. februārīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com