Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Izstāde Sidnejas Latviešu nama Baltajā zālē

Turpināsies paplašinātā veidā Jaundienvidvelsas Parlamenta namā

Laikraksts Latvietis Nr. 250, 2013. g. 28. martā
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gleznas izstādē Baltajā zālē. FOTO Ojārs Greste.

Gleznas izstādē Baltajā zālē. FOTO Ojārs Greste.

Publika Baltās zāles atklāšanā 2013. gada 10. martā. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas Latviešu biedrības priekšsēdis Jānis Grauds atklāj Balto zāli 2013. gada 10. martā. FOTO Ojārs Greste.

Imanta Tillera glezna „Māksla=Kapitāls“ (Kunst=Kapital). FOTO Ojārs Greste.

Jaņa Šēnberga (Jan Senbergs) glezna „Savienojumi 1“ no viņa sērijas par lielpilsētu ainavām. FOTO Ojārs Greste.

Kā bija rakstīts LL248 Sidnejas Latviešu nama foajē telpa, ko sidnejieši pazīst kā Balto zāli, tika nesen atjaunota. Ar baltām sienām, šī telpa jau daudz gadus ir lietota ne tikai kā ieeja nama Lielajā zālē, bet arī kā galerija Austrālijas Latviešu mākslinieku mākslas izstādēm. Ar nesen veikto pārbūvi, jaunu gleznu kāršanas sistēmu un jaunām gaismām Baltā zāle tagad ir profesionālas galerijas standartā. Paldies Sidnejas Latviešu biedrībai par šo skaisto izstādes telpu, kas dod māksliniekiem izstādīt savus darbus profesionālas galerijas līmenī!

Baltās zāles atjaunošanai pa godu, Austrālijas Latviešu mākslinieku apvienība noorganizēja gleznu izstādi, kurā piedalījās liela daļa Austrālijas izcilākie latviešu izcelsmes mākslinieki. No Sidnejas Anita Bērziņa-Misiņa, Biruta Klarka (Clark), Andra Krūmiņa, Dzidra Mičele (Mitchell), Anita Rezevska, Alda Rudze, Raimonds Rumba un Jānis Supe; no Melburnas Juris Ceriņš, Jan Senbergs, Ilze Šēnberga-Nāgela un Guntis Jansons; no Pertas Pēteris Ciemītis; no Brisbanes Ieva Deksne; no Kanberas Harijs Piekalns; no Kūmas (Cooma) Imants Tillers.

Izstādē ir viens darbs no katra mākslinieka. Darbi bija skatāmi Baltā zālē līdz 25. martam. Tie ir daļa no plašākas kolekcijas, kas no Latviešu nama pārvietosies uz Jaundienvidvelsas Parlamenta namu, kur tie būs izstādīti no 28. marta līdz 25. aprīlim. Parlamenta nama izstādi atklās trešdien, 3. aprīlī plkst. 13.00.

Par darbiem pašiem būs atsevišķs raksts, kad izstādi atklās Parlamenta namā. Šeit tikai pieminēšu faktus par dažiem darbiem, lai ieinteresētu skatītājus. Imanta Tillera darbs Kunst=Kapital tika gleznots Sidnejas Modernās mākslas muzeja atklāšanai 1991. gadā, un šī darba motīvs arī parādās Tillera lielformāta gleznai, kas ir redzama, kad ienāk muzejā. Tillers ir viens no Austrālijas nozīmīgākajiem māksliniekiem un ir bijis modernās mākslas avangardā vairāk nekā 30 gadus. Imants Tillers ir finālists 2013. gada Arčibolda (Archibald) portretu konkursā, un finālists arī šī gada Vina konkursā (Wynne Prize), ko Tillers vinnēja 2012. gadā.

Anitas Rezevskas pašportrets Rīgas sieviete saņēma pirmo godalgu prestižajā Poršas Gīčas (Portia Geach) portretu konkursā 1998. gadā.

Pētera Ciemīša portrets attēlo austrāliešu džeza komponistu un muzikantu Džeimiju Olersu (Jamie Oehlers, Nr. 3). Glezna bija daļa no izstādes Austrālijas inovatori federālā Parlamenta namā, Kanberā 2012. gada novembrī-decembrī. Ciemītis ir atzīts kā izcils portretu mākslinieks: viņš bija finālists Arčibolda (Archibald) portreta konkursā 2007. un 2008. gadā, un saņēma pirmo godalgu prestižajā Rietumaustrālijas Melnā gulbja (Black Swan) portreta konkursā 2010. gadā.

Aicinu visus apmeklēt izstādi Jaundienvidvelsas Parlamenta namā! Šī ir reta izdevība redzēt tik interesantus, dažādus un augstas kvalitātes mākslas darbus vienā izstādē.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com