Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu leģiona atceres diena Sidnejā

Sākās kapos un turpinās DV namā

Laikraksts Latvietis Nr. 250, 2013. g. 28. martā
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Apsveic klātesošos leģionārus (galda galā). No kreisās: sidnejietis Jānis Veiss, aizmugurē kanberietis Arvīds Purvs, sidnejietis Jānis Bormanis. FOTO Gundega Zariņa.

Bijušie leģionāri. No kreisās: sidnejietis Jānis Veiss, aizmugurē kanberietis Arvīds Purvs, sidnejietis Jānis Bormanis. FOTO Gundega Zariņa.

Sestdien, 16. martā Daugavas vanagu Sidnejas nodaļa kopā ar DV Kanberas nodaļas un Korporāciju kopas pārstāvjiem atzīmēja Latviešu leģiona atceres dienu ar prāvesta Kolvina Makfersona vadīto svētbrīdi plkst. 11.00 DV nodalījumā Sidnejas Latviešu kapos Rukvudā. Prāvests sagaidīja apmeklētājus ar izbrīnu, ka tik maz ir atnākuši godināt savus zemes aizstāvjus. Tikpat saulaina un skaidra diena bija fons Rīgā 16. marta gājienam, bet tur piedalījās tūkstoši, turpretim Rukvudas apmeklētāju kopskaits bija 11. Tas, ka Pertā tieši tanī pašā nedēļas nogalē notika Austrālijas DV delegātu sapulce, tikai drusku varēja izskaidrot mazo skaitu.

DV nodalījumā pie kapiem Gundega Zariņa stāvēja ar Sidnejas nodaļas Latvijas karogu un pie Kanberas karoga stāvēja Arvīds Purvs un Edvīns Peniķis. Lai izveidotu trijotni, viņiem pievienojās sidnejietis Valdis Krādziņš. Arī ar Latvijas karogu Korporāciju kopu Sidnejā pārstāvēja KKS seniors Indriķis Kalniņš (Selonija). Kā prāvests izteicās: ,,uz kanberiešiem var paļauties.“ Ar visu to, ka agri no rīta priekšā bija 300 km garš ceļš no Kanberas uz Sidneju. Kanberas nodaļa jau gadus desmitus piedalās šinī gadskārtējā atceres dienā Sidnejā.

Pēc nodziedātām tradicionālām dziesmām un prāvesta lūgšanām un pieminēšanu ļaudis devās uz Daugavas vanagu namu, kur sagaidīja tie, kuri nebija devušies uz kapiem, kā arī saimnieces Ilze ar Sanitu un Vinas (Wynne) ar mīlestību sagatavotam pusdienām! Pēc pusdienām vanadžu priekšniece Gundega Zariņa iepazīstināja klātesošos ar Lestenes leģionāru brāļu kapu iestādījumu, izdalot informatīvas brošūras. No klātesošiem daudz bija jau apmeklējuši Lestenes brāļu kapus, un daži taisās tos apmeklēt šogad Dziesmu svētku gadā.

Atceres pēcpusdienas dalībnieku vidū bija 3 bijušie leģionāri: sidnejieši Jānis Veiss un Jānis Bormanis un kanberietis Arvīds Purvs. Pateicībā Gundega Zariņa visiem trim pasniedza baltas rozēs un nolasīja vārdus dziesmai Balta roze manā dārzā dzied. Pārējie apmeklētāji tad nodziedāja Augstu laimi un prieku. Nobeidza oficiālo daļu ar Daugavas Vanagu himnu, bet vēl ilgi turpinājās sarunas un sadziedāšanās.

Gundega Zariņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com