Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides seniori atpūšas no karstuma Adelaidē

Brauciens pa Marija upi

Laikraksts Latvietis Nr. 250, 2013. g. 28. martā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: V. Dance, V. Pedija (Peddie) un M. Kolomitseva bauda upes skaistumu. FOTO Margota Puķīte.

Trīs gudri vīri spriež par dzīvi. No kreisās: I. Puķītis, G. Petrovs un M. Dancis. FOTO Margota Puķīte.

Soņia Nikītiņa un draudzene L. Ķļaviņa bauda pēdojo rudens siltumu. FOTO Margota Puķīte.

Kultūras Dienas nosvinētas, janvārī atpūtāmies, un martā pirmais izbraukums. 29 seniori izbrauca no Adelaides Latviešu biedrības (ALB) mājas ar pilnu autobusu un mašīnu ar ekstra braucējiem uz Marijbridžu (Murray Bridge), kur sarunāta senlaiku būvēta laiva uz 3 stundu garu braucienu pa Marija (Murray) upi.

Otrdien, 19. martā uzleca saulaina un silta saule – ne par karstu, ne par aukstu. Šinī ekskursijā nebija jāņem līdzi nekas, jo pusdienosim uz laivas. Brauciens uz Marijbridžu, 80 km no Adelaides, pats par sevi bija skaists. Pa ceļam bija redzams, ka mūsu vasara bija ļoti karsta, jo visapkārt nokaltusi brūni dzeltena zāle, bet tomēr koki bija izturīgāki un lepojās ar savām zaļajām lapām.

Daži no braucējiem nav bijuši Marijbridžā kādu laiku un bija pārsteigti, ka vajadzēja apstāties divas reizes pie luksaforiem, pirms nonācām Marija upes krastā. Pa gabalu ieraudzījām mūsu laivu piesietu un lēnām līgojošu uz ūdens. Laivas kapteinis mūs sagaidīja, un nākošās trīs stundās pastāstīja par šo rajonu, vēsturi, dabas īpatnības, dzīvniekiem un putniem. Tiešām bija jauka atpūta – sēdot pie skaistiem klātiem galdiem – skatoties ārā pa logu, kā upes krasti lēnām slīd garām, un ainava visu laiku mainījās. Kas vēlējās, varēja iziet ārā uz klaja un atļaut vējam paglaudīt matus – kam tie vel ir...

Pēc brīža visiem saskrēja siekalas, jo sajutām tik patīkamu pusdienu smaržu! Garšīgas, lielas pusdienas. Tās paēdušiem, tūlīt bija spēks vēl vairāk ko ieraudzīt uz upes. Šodien bija redzamas vairākas skolu grupas, kur skolēnus apmācīja airēt kanoe laivās, burot ar burulaivu un pat slēpot uz ūdens slēpēm. Dažiem tūlīt bija ko stāstīt, kā viens otrs slēpoja un kur slēpoja, citi stāstīja par tām lielajām zivīm, ko makšķerēja un kā viss gardāk tos sagatavot.

Kad viss bija izbaudīts, devāmies atpakaļ ar autobusu uz Adelaidi un plānojam, kad un kur būs nākamais izbraukums – droši vien sēņot priežu mežā.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com