Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Imanta Grosa fotoizstāde

Ventspils „Jūras vārtos“ bija redzama izstāde „Ūdens...“

Laikraksts Latvietis Nr. 94, 2010. g. 14. jūnijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Gross1

Izstādes kuratore Iveta Ērkšķe un mākslinieks Imants Gross. FOTO Vilnis Lapiņš.

Gross2

FOTO Vilnis Lapiņš.

Gross3

Otrdien, 25. maijā Ventspils Teātra namā Jūras vārti atklāja Imanta Grosa fotoizstādi Ūdens..., kas vērš uzmanību uz tik pašsaprotamu mūsu ikdienas sastāvdaļu kā ūdens – gan apkārtējā vidē sastopamām ūdenstilpnēm, gan ūdeni, ko, īpaši netaupot, lietojam saimniecībā. Izstāde ir kritisks atgādinājums par to, ka pasaules sabiedrības šībrīža attīstības posmā ūdens ir kļuvis par apdraudētu dabas resursu. Skarbā realitāte ir tāda, ka svaigs ūdens daudzās pasaules malās jau šobrīd ir grūti pieejama greznība, par ko jācīnās ik dienu. Tāpat nevar vairs paļauties uz pieņēmumu, ka mūsu bērniem un mazbērniem ūdens būs pieejams neierobežotā daudzumā. Visticamāk, nākotnē patēriņš būs maksimāli jāierobežo, jo ūdens rezerves būs krietni sarukušas... Viņiem tas būs pieejams vienīgi tik cik nepieciešams… Varbūt... Ja vien mēs jau šodien nesāksim mainīt savas ūdens lietošanas paražas.

Imanta Grosa fotoizstādes kuratore ir Iveta Ērkšķe. Speciāli tai mūziku radījis Raimonds Tiguls. Foto izdruku un ierāmēšanu veicis Aivars Purmals (fineArtPrint.lv).

Imants Gross ir latviešu ģimenē Zviedrijā dzimis fotogrāfs un diplomāts. Lai arī studijas un diplomāta karjera savulaik ņēmusi virsroku I. Grosa karjerā, pēdējo desmit gadu laikā viņš palēnām ir atsācis savu darbību foto jomā un tagad jau atkal intensīvi ar to nodarbojas.

Pagājuša gada maijā, sadarbībā ar fotogrāfu Gunāru Janaiti, tika veidota retrospektīva foto izstāde ar vectēva Miķeļa Gross (1886-1966) fotomateriāliem no viņa gaitām un darbības Krievijā un Latvijā, tam pievienojot Imanta fotogrāfijas ar vecākiem un bērniem, tādā veidā parādot laikmeta dokumentu un ceļvedi laikā un telpā četru paaudžu griezumā. Kopš 2004. g. Imants dzīvo Rīgā un jau 4 gadus viņš vada Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā.

Mazajā izstāžu zālē notika tikšanās ar Imantu Grosu un viņa izstādes Ūdens… atklāšana, kas Imanta vārdiem runājot: „... izdevās jaukā un priecīgā gaisotnē, un cilvēki arī sanāca kuplā skaitā.“ Imantu Grosu intervēja Kultūras Forums, jāpriecājas, ka izstāde tika atspoguļota Latvijas medijos. ∎Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com