Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Roberts Ķīlis gatavs demisionēt

Ja tiek nodrošināta politiskā pēctecība un turpinātas reformas

Laikraksts Latvietis Nr. 255, 2013. g. 2. maijā
Reformu partija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ReformuPartija

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķilis šodien informējis Reformu partijas Saeimas frakciju un valdi, ka ir gatavs atkāpties no amata, ja tiek nodrošināta politiskā pēctecība ministrijā un turpinātas iesāktās reformas.

„Kopš stāšanās amatā esmu pabijis slimnīcā četras reizes – divās no tām, būdams tuvu infarktam. Darbs izglītības ministra amatā ir bijusi milzu slodze, fizisks un emocionāls ieguldījums. Patlaban man būtu sarežģīti nodrošināt darbu uz 200% slodzi, kā tas būtu nepieciešams šajā nozare. Tomēr vēlos būt pārliecināts, ka ministrijās darbs turpināsies iesāktā virzienā un valstij nepieciešamas reformas nepaliks novārtā. Brīdī, kad būšu par to drošs, esmu gatavs šo amatu nodot tālāk,“ norāda Roberts Ķīlis.

Roberta Ķīla demisijas gadījumā kā nākamo ministra amata kandidātu Reformu partijas Saeimas frakcija un valde lēmusi virzīt Vjačeslavu Dombrovski, kas ir arī Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas mācībspēks. Vjačeslavs Dombrovskis ieguvis ekonomikas doktora grādu Klarka Universitātē ASV, brīvi pārvalda trīs valodas.

Šodien valdības koalīcijas sadarbības padomes sēdē Reformu partija informēs koalīcijas partnerus par Izglītības un zinātnes ministra turpmāko darbu un nākamā ministra kandidatūru, lai saņemtu partneru atbalstu.

„No koalīcijas partneriem sagaidām atbalstu mūsu nākamajam ministra kandidātam. Saskaņā ar koalīcijas līgumu Izglītības un zinātnes ministrija atrodas Reformu partijas pārziņā, un mēs nodrošināsim tās darbību un iesākto reformu pēctecību,“ norāda frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters.

Par savām trim galvenajām prioritātēm izglītības un zinātnes ministra amatā Vjačeslavs Dombrovskis nosaucis:

1) skolotāju motivācijas programmu – skolotāji ir pārmaiņu īstenotāji, katram skolotājam bez pārstrādāšanās jāsaņem cienīgs atalgojums;

2) profesionālā izglītība pēc Vācijas parauga, ciešā sadarbībā ar darba tirgu;

3) augstākās izglītības kvalitātes celšana sadarbībā ar memoranda partneriem.

Kā kandidāts Reformu partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amatam tika nosaukts Edmunds Demiters.

WWW.REFORMUPARTIJA.LV
29.04.2013.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com