Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Folkloras kopas „Ceiruleits“ viesošanās Ķīnā

Piedalās festivālā un koncertē Latvijas vēstniecībā

Laikraksts Latvietis Nr. 257, 2013. g. 15. maijā
Solvita Pošeiko -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Ceiruleits“ Pekinas Svešvalodu universitātē. FOTO Solvita Pošeiko.

Anna Kārkle kopā ar latviešu valodas un kultūras apguvēju Jāni. FOTO Anna Kārkle.

„Ceiruleits“ (pirmā no labās Solvita Pošeiko) pirms koncerta Kuņmiņas Zooloģiskajā dārzā. FOTO Anna Kārkle.

Līvānu folkloras kopa Ceiruleits Annas Kārkles vadībā darbojas jau 23 gadus un ir viens no lielākajiem un aktīvākajiem folkloras kolektīviem Latvijā, gūstot augstu profesionālo atzinību ne vien dzimtenē, bet arī visā pasaulē (Eiropas valstīs, Austrālijā, ASV, Ēģiptē, Meksikā, Brazīlijā). Vienmēr ar lielu kopā būšanas prieku un entuziasmu tiek izdziedātas un izdejotas latviešu tautasdziesmas, īpašu uzmanību veltot dzimtās puses – Latgales – folkloras materiālam. Iepazīstot kolektīvu kopumā un tā dalībniekus atsevišķi, ir skaidri redzams, ka folkloras kopa pilnībā atbilst nosaukumā izvēlētajam pavasara putniņam, jo ar savu enerģisko un daudzveidīgo vīterošanu vairāku stundu garumā bez apstājas pārsteidz ikvienu klausītāju, rosinot to uz jestru sadziedāšanos.

Folkloras kopas Ceiruleits 28 dalībniekiem galvenais Ķīnas apmeklēšanas mērķis bija piedalīšanās 14. starptautiskajā Kuņmiņas folkloras tūrisma festivālā un karnevālā, tomēr tas viņiem nekavēja pēc pašu iniciatīvas piedāvāt koncertprogrammu Zinu, zinu tēva sētu Latvijas vēstniecībai Ķīnā, kas aktīvi iesaistījās tā noorganizēšanā Pekinas Svešvalodu universitātē.

Tā nedēļu pirms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas, 27. aprīlī universitātē ikvienam interesentam bija brīnišķīga iespēja redzēt, klausīties un izjust folkloras kopas Ceiruleits vitālo uzstāšanos, sadziedāties un piedalīties kopīgās dejās. Pasākums sapulcināja daudz ķīniešu studentus, jo īpaši tos, kas apgūst latviešu valodu un kultūru, ārvalstu vieslektorus, Pekinā dzīvojošos latviešus un Latvijas vēstniecības pārstāvjus. Klātesošiem tā bija empīriska iepazīšanās ar latviešu dzīves ziņu. Savukārt atzinību un lielas ovācijas no skatītājiem un folkloras kopas dalībniekiem saņēma latviešu valodas un kultūras 2. kursa students, kurš pirms koncerta latviski sveica viesus un izteica pateicību Latvijas vēstniecībai un universitātei par pasākumu.

Visu nākamo nedēļu Ceiruleits bija mūžīgā pavasara pilsētā Kuņmiņā, kur līdzās citiem folkloras kolektīviem no Ķīnas un ārvalstīm (Indijas, Polijas, Vjetnamas, Meksikas) piedalījās festivāla pasākumos: svinīgās parādēs, gājienos un individuālos koncertos, piemēram, Kuņmiņas Uzvaras parkā un Zooloģiskajā dārzā. Skatītāju neviltotā interese un apbrīna pavadīja folkloras kopu visu festivāla laiku. Sevišķi lielu izbrīnu festivāla dalībniekos, organizatoros un skatītājos radīja kolektīva nerimstošā enerģija un pozitīvā attieksme, pat lietus laikā turpinot savu uzstāšanos ar smaidiem sejās. Kvalitatīvais priekšnesumu sniegums un augstā atbildības sajūta bija galvenie iemesli festivāla balvas – naudas prēmijas – iegūšanai.

Brīvajā laikā latviešu viesi ne tikai rīkoja tematiskos pasākumus, bet arī apmeklēja iecienītākās Kuņmiņas un Pekinas tūrisma vietas: Akmens mežu, Tautību ciematu, Ķīnas tradicionālo tējas namu, Aizliegto pilsētu un Tjaņaņmiņa laukumu, Vasaras pili, Lamas templi, Olimpisko centru, protams, arī Ķīnas mūri, iepazīstot Ķīnas kultūrvēsturi un iegūstot pozitīvas emocijas. Ikviens no folkloras kopas dalībniekiem atzina, ka Ķīna ir pārsteigusi ar savu dažādību un grandiozitāti, atsaucīgiem cilvēkiem un neparasto virtuvi un ka ceļojuma laikā ir lauzts ne viens vien stereotips par šo valsti.

Man bija patiess prieks par radušos iespēju uzņemt folkloras kopu Ceiruleits Pekinas Svešvalodu universitātē un piedalīties kultūras tūrisma festivālā Kuņmiņā, pārstāvot latviešu mākslinieku grupu. Tā bija vienreizēja un neaizmirstama pieredze, kā arī sirsnīga kopā būšana! Folkloras kopai Ceiruleits novēlu arī turpmāk saglabāt cieņu un mīlestību pret darbu, latviskām vērtībām un folkloru, radošumu, patiesu zinātkāri un arvien jaunus piedzīvojumus. Lai nepietrūkst ideju un iespaidu, ko ierakstīt vadītājas Annas Kārkles ceļojumu dienasgrāmatā!

Solvita Pošeiko
Vieslektore Pekinas Svešvalodu universitātē
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com