Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mātes – ģimenes diena

Dievkalpojums, koncerts un memoranda parakstīšana

Laikraksts Latvietis Nr. 257, 2013. g. 15. maijā
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SvKrustaDraudze

Nestecku ģimene. No kreisās: Gita, Evelīna, Emīlija, Petras. FOTO Gunārs Nāgels.

Vijolniece Kristīne Elberta. FOTO Gunārs Nāgels.

Mācītājs Dainis Markovskis. FOTO Gunārs Nāgels.

Māmiņām pasniedz baltu ziedu pušķīšus. FOTO Gunārs Nāgels.

Pēc dievkalpojuma un koncerta. Vidū māc. Dainis Markovskis. FOTO Gunārs Nāgels.

Apvienošanās Memoranda svinīgā parakstīšana. No kreisās māc. Dainis Markovskis, Melburnas 1. latviešu ev. lut. draudzes priekšnieks A. Saulītis, Melburnas Svētā Krusta draudzes priekšnieks E. Lēmanis, Dāvids Dārziņš. FOTO Gunārs Nāgels.

Svētdien, 12. maijā, Svētā krusta baznīcā Melburnā Mātes – ģimenes dienai veltītais dievkalpojumu un koncerts bija labi apmeklēts. Koncertā piedalījās bērni un jaunieši. Dievkalpojuma sākumā visi – gandrīz simts – sanākušie nodziedāja Visu drošāk dzīves lokā (zviedru tautas dziesmu).

Sākuma liturģijā ar Svēto rakstu lasījumiem piedalījās vidusskolēni Kalvis Švolmanis, Toms Gross un Daugavas skolas audzēkne Maija Dārziņa.

Koncertu uzsāka Karmena Drēziņa, izpildot divus skaņdarbus – flautas solo. Nestecku ģimene – Emīlija, Evelīna un viņu vecāki Gita un Petras nodziedāja trīs dziesmas; latviešu tautas dziesmu Silta, jauka istabiņa nodziedāja mazā Emīlija. Visas dziesmas ar Petrasa ģitāras pavadījumu. Vijoles solo – Kristīne Elberta; prieks, ka ar katru nākamo reizi viņu dzirdot, varam pārliecināties par progresu viņas vijoles spēlē. Pie Jesu klausījāmies soprāna Džosefīnes Grečas (Josephine Grech) izpildījumā.

Dievkalpojuma nobeigumā visi nodziedāja Māci man ticēt, Kungs.

Melburnas Svētā Krusta draudzes priekšnieks E. Lēmanis un Melburnas 1. latviešu ev. lut. draudzes priekšnieks A. Saulītis uzrunāja tautiešus, aicinot pēc dievkalpojuma baznīcas zālē būt klāt pie Memoranda parakstīšanas, sakarā ar paredzamo abu latviešu draudžu apvienošanos.

Dodoties ārā no baznīcas, katra māmiņa saņēma baltu ziedu pušķīti – sveicienu Mātes dienā, un ziedus pasniedza paši jaunākie – bērnudārza Daina audzēkņi.

Pēc dievkalpojuma baznīcas zālē mācītājs Dainis Markovskis novadīja galda lūgšanu un visi cienājās ar baznīcas dāmu kopas, Irēnes Ziedares vadībā, sarūpēto bagātīgo svētku mielastu. Uz loterijai paredzēto laimestu galda rindojās krāšņi ziedu pušķi, kārdinoši dāvanu grozi, un loterijas biļetes tika aizrautīgi pirktas.

Zāles priekšā pie galda tika lūgti abu draudžu priekšnieki, kas mācītājam Dainim Markovskim un Dāvidam Dārziņam asistējot, parakstīja memorandu, ko visi sveica ar aplausiem.

Drīzumā notiks pilnsapulces abās draudzēs.

IN
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com