Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vilis Vītols

Iepazīsimies ar šī gada 18. novembra svētku runas teicēju

Laikraksts Latvietis Nr. 95, 2010. g. 19. jūnijā
Linda Ozere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

VVitols

Vilis Vītols

Vilis Vītols dzimis Rīgā, 1934. g. 14. februārī. Tēvs, arī Vilis – tautsaimnieks, māte Valentīna, dzimusi Riekstiņa, – bioloģe. Ģimenē vēl trīs gadus jaunāks brālis, Juris – inženieris un tautsaimnieks.

1944. gadā ģimene devās bēgļu gaitās un pavadīja četrus gadus Vācijā, galvenokārt Eslingenā. Pārceļoties uz Venecuēlu, Vilis nobeidz vidusskolu un universitāti ar civilinženiera grādu. 1961. gadā apprecējās ar Martu Grīnšteini un tūliņ devās uz ASV ar Forda fonda stipendiju, kur ieguva civilinženiera maģistra grādu. Atgriežoties Venecuēlā, Vilis nostrādā desmit gadus Venecuēlas lielākā būvfirmā, kur piedalās divu lielāko tiltu celtniecībā.

1964. gadā kopā ar tēvu uzsāk projektēšanas biroju, kas drīz pēc tam sāk būvēt pašu firmai piederošas dzīvokļu mājas. Līdz tēva nāvei 1984. gadā bija uzceltas un pārdotas kādas 70 ēkas ar aptuveni 5000 dzīvokļiem, birojiem un veikaliem.

Sabiedriskā darbā Vilis strādājis Venecuēlas Latviešu apvienībā un Dienvidamerikas Latviešu apvienībā, kur divus gadus bijis priekšsēdis. Sešus gadus bijis Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības valdes loceklis. Vilis bijis Latvijas Brīvības fonda pārstāvis Venecuēlā no tās dibināšanas un no 1992. līdz 1999. gadam Latvijas Republikas goda konsuls Venecuēlā.

Viļa Vītola ģimenē aug pieci bērni un trīspadsmit mazbērni. Jau 1991. gadā viņa ģimenes uzņēmums sāka līdzdalību dažādos Latvijas uzņēmumos, un 1999. gadā viņš kopā ar sievu atgriezās Latvijā. Partijas Jaunais laiks valdības laikā Vilis strādāja Latvenergo un Privatizācijas aģentūras padomēs. Kopš tā laika viņš nav vairs iesaistījies politikā.

Sākot ar 2002. gadu viņa galvenā nodarbošanos ir bijusi paša dibinātajā Vītolu fondā. Fonds piešķir stipendijas maznodrošinātiem lauku vidusskolu absolventiem studijām Latvijas augstskolās. Kopš 2005. gada darbojies arī Kokneses fondā, kas veido piemiņas vietu Likteņdārzs – pagājušā gadsimtā Latvijai zudušo cilvēku piemiņai.

Par darbu Latvijas un latviešu labā Vilis Vītols ir saņēmis PBLA balvu, kā arī Latvijas augstāko atzinību – Triju Zvaigžņu ordeni.

Linda Ozere
Laikrakstam „Latvietis“
LAAJ Preses ziņojums nr. 12Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com