Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pošamies uz 3x3 saietu Melburnā

No 2.-8. janvārim, Melburnas kalnos, Talengi!

Laikraksts Latvietis Nr. 258, 2013. g. 22. maijā
Iveta un Valdis Laiņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

3x3 rīkotāji Melburnā. No kreisās: Valdis, Iveta, Elvijs un priekšplānā Magnuss. FOTO Renārs Otto.

Ir pienācis tas laiks, kad vasaras karstās dienas Austrālijā, īpaši Melburnas pusē, nomaina dzestrāki, tumšāki rīti un vēsākas dienas. Arī lietus mākoņi parādās biežāk un atveldzē vasaras svelmē izkaltušo un vietām saplaisājušo zemi. Viss kļūst zaļāks, un ļaudis no vasarīgām brīvdienu domām atkal ieslīgst ikdienas darbā, un tas ir īstais laiks plānot nākamā gada vasaras priekus. Viens no šādiem priekiem latviešiem nākamgad, no 2. – 8. janvārim, būs kārtējais 3x3 saiets, kas šoreiz notiks Melburnas apkārtnē. Tas ir prieks visai ģimenei pavadīt laiku latviskā vidē, un šogad esam izvēlējušies pasakainu vietu (un, ticiet man, to pagāja ilgi un grūti izmeklēt) pavisam netālu no Melburnas – Talengi (Toolangi) Kalnu sidraba koku atpūtas un konferenču centrs (Alpine Ash Mountain Retreat and Conference Centre).

Šajā augsto eikaliptu meža vidū ir atpūtas vieta, kurā ir rūpīgi iekopts dārzs ar bērzu un kļavu kokiem. Baltie bērzu koki dod miera un latviskuma iespaidu, ko sēžot un runājot ar īpašuma pārvaldnieku, izjutām. Dzirdējām, kā vējš šalko balto bērzu galotnēs, atgādinot par dzimto zemi Latviju, kuras trūkuma un dziļi mūsos ieaugušās mīlestības dēļ, mēs vispār rīkojam šādu saietu. Tas arī noved mūs pie izvēlētās 3x3 tēmas – Kas kait man nedzīvot...

Un te nu nāk dažādi turpinājumi, ko stāsta tautasdziesmas:

Kas kait man nedzīvot
Lielas jūras maliņā:
Cik jūriņa viļņus meta,
Tik izmeta sudrabiņu.

Kas kait man nedzīvot
Diža meža maliņā:
Visapkārt oši, kļavi,
Vidū saule ritināja.

Kas kait mani nedzīvot
Treju kalnu starpiņā:
Pūš vējiņis, kurš pūzdamis,
Visi pūta sidrabiņu

Kas kait man nedzīvot... Austrālijā, ja vasarā es varu piedalīties 3x3 saietā un smelties latvietību...

Līdz saietam ir palikuši vēl astoņi mēneši, un šajā laikā iepazīstināsim ar visu saieta norisi, nodarbību vadītājiem un viesiem, bet sāksim ar izvēlēto vietu.

Izvēlētā vieta ir apmēram 50 minūšu attālumā no Melburnas austrumu daļas. Braucot cauri Lilidailai, uz Talengi var tikt gan caur Jaraglenu (Yarra Glen), gan caur Hīlsvilu. Brauciens vijas pa kalniem, cauri skaistam Austrālijas mežam, līdz nonākam līdz līdzenumam, kur atrodas Kalnu sidraba koku atpūtas un konferenču centrs. Mēs dzīvosim dažāda veida mājiņās. Varēs apmesties tādās, kur ir divas guļamistabas. Tās ir pāgājušo Olimpisko spēļu Sidnejā sportistu mājiņas. Vieta būs arī lielākās mājiņās, kur ir istabiņas ar četrām gultām. Vietas pietiks visiem, un tā varēsim ērti pavadīt vakarus un brīvo laiku. Mūsu rīcībā būs trīs lielākas telpas, sporta zāle, tikšanās vieta brīvā dabā, gan arī vieta sporta spēlēm gan pieaugušajiem, gan šķēršļu gājiens bērniem. Bet pats patīkamākais ir tas, ka no rītiem dzirdēsim meža šalkas un putnu dziesmas, un tad sāksies latvisko nodarbību diena, lai vakarā, patīkami paguruši, varētu kopā padziedāt un paspēlēt zolīti vai tikai aprunāties.

Tā aicinām visas paaudzes plānot nedēļu, 2014. gadā no 2.-8. janvārim, pavadīt Melburnas tuvumā, Hīlsvilas kalnos, lai kopā latviskā vidē dziedātu latviešu dziesmas, kopīgi spriestu par politiku, valodu un veidotu dažādus mākslas darbus, spēlētu spēles, sportotu un dejotu vakaru saietos un vienkārši varētu būt lepni par to, ka esam latvieši. Par programmu tuvāk ziņosim nākamajos rakstos.

Iveta un Valdis Laiņi
3x3 vadītāji
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com