Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Raibā papagaiļa dziesmas“

Izdevniecības „Upe tuviem un tāliem“ jauns kompaktdisks

Laikraksts Latvietis Nr. 259, 2013. g. 30. maijā
Iveta Mielava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kompaktdiska „Raibā papagaiļa dziesmas“ vāks.

Ieraksta māksliniecisko darbu vadījis Raimonds Petrauskis, bet solistes lomā debitējusi septiņgadīgā Dārta Stepanova.

Darbs apkopo vecās, labās bērnu dziesmas, kuru pavadībā izauguši zēni un meitenes, kuriem šodien jau pašiem savi bērni un mazbērni. Raibā papagaiļa dziesmas īpaši adresētas tiem vecākiem, kuri bērniem vēlas iemācīt savas bērnības melodijas.

Tomēr, pateicoties Raimonda Petrauska aranžējumam, mūzika pie mums atgriezusies pilnīgi jaunā skanējumā.

Ieraksta saturs veidots līdzīgi ceļojuma portālam – katra dziesma raisa asociācijas par kādu valsti, kurā Dārta, kopā ar mūziķiem Raimondu un Oskaru Petrauskiem, Rihardu Zaļupi un Aneti Petrausku, nokļuvusi. Ar Runci Ūšuku satiksimies Francijā, kad viņš būs apēdis kaķītei Mīcītei vietējā kūkotavā pirkto torti. Zaķi vārīs un izēdīs tukšu zupas podu Austrijas Alpos. Mikausis strādās nedarbus īsto Amerikas gangsteru stilā, bet ja sitīsim papēžus džīgas ritmos, tad kopā ar Sienāzi sajutīsimies esam Īrijā. Savukārt, Indijas džungļos varēsim nokļūt, ja lēni čāposim kopā ar Miega Ziloni.

Arī vizuāli katra albuma dziesma veidota kā maza ceļojumu burtnīcas glezna – spilgta, ar savu īpašu noskaņu, kolorītu un vēstījumu. Darba vienreizējo vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa, īpaši šim diskam radot gleznu sēriju. Tās ir košas un sulīgas kā pašas Dārtas sapņi.

Raibā papagaiļa dziesmas ir: R. Paula Aicinājums un Čīgā, džīgā, sienāzīt, M. Einfeldes Miega zilonis, E. Goldšteina Zaķi vāra kāpostus, I. Kalniņa Jautrais dancis, Ē. Siliņa Runcis Ušūks un Mikausis, R. Kalsona Sniega cilvēciņu dziesma un A. Klāsones Ticība.

Darbu producējusi Karīna Tatarinova, kuras balsi arī varēsim dzirdēt ierakstā.

2013. gada 26. februārī ieraksts saņēmis Gada ieraksta balvu nominācijā „Labākais albums bērniem 2012“!

Iveta MielavaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com