Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu svētkos izmantos mūsdienu tehnoloģiju

Būs īpašs kanāls Lattelecom televīzijā

Laikraksts Latvietis Nr. 261, 2013. g. 11. jūnijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DziesmuSvetki2013

No 2013. gada 29. jūnija līdz 7. jūlijam Rīgu pieskandinās XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuru plašo programmu veido koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, amatieru teātru un tautas daiļamatu meistaru sniegums ar vienojošo moto Gaisma līgo Latvijā!

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

„Šis gads ir nozīmīgs tieši latvisko vērtību kontekstā – šogad tiks pabeigta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka, ko dēvējam par Gaismas pili. Savukārt Dziesmu un deju svētkos kopdziesmā vienmēr esam saukuši Gaismas pili un to darīsim arī šogad, un jau nākamgad bibliotēka vērs durvis Latvijas sabiedrībai. Jāatceras, ka vērtības vislabāk iespējams saglabāt un nodot tālāk nākamajām paaudzēm, ja tiek izmantotas konkrētā laikmeta iespējas un sasniegumi. Tādēļ esmu pateicīga par sniegto ieguldījumu un atbalstu visiem svētku lieldraugiem un domubiedriem!“ atzīmē Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

„Dziesmu un deju svētki ir unikāls latviešu tautas kultūrvēsturiskais mantojums, kas joprojām uztur dzīvas mūsu tautas tradīcijas. Tāpēc būtiski izmantot mūsdienu tehnoloģijas, ko sniedz Lattelecom, tai skaitā internetu un televīziju, lai nodrošinātu šī mantojuma pieejamību visiem Latvijā un ārpus tās robežām, kuri nevar klātienē piedalīties,“ atbalstu Dziesmu svētkiem pamato Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.

Šajos svētkos Lattelecom ir padomājis par mūsdienu tehnoloģiju integrācijas iespējām svētku tradīcijās. Jau šobrīd ikviens svētku dalībnieks portālā www.uzgavile.lv var sagatavot un nosūtīt individuālu teksta, foto vai video sveicienu savam kolektīvam. Šie sveicieni uz lielajiem ekrāniem tiks rādīti svētku gājiena laikā.

Sākot ar 17. jūniju, Lattelecom televīzijā būs skatāms īpašs dziesmu un deju svētkiem veltīts TV kanāls, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Latvijas Nacionālo kultūras centru, un tas ik dienas raidīs 6 stundas, ļaujot skatītājiem aplūkot gan vēsturiskus materiālus no iepriekšējiem svētkiem, gan arī šī gada svētku aktualitātes. Bet pēcsvētku nedēļā Lattelecom televīzijas Dziesmusvētku kanāla programma tiks veidota tā, lai arī paši dalībnieki varētu noskatīties svētku koncertus.

Dziesmu un deju svētku kulminācija ir Noslēguma koncerts Mežaparkā, kas noslēdzas ar kopīgu dalībnieku un skatītāju sadziedāšanos. Dziesmusvētku mājas lapā līdz 12. jūnijam iespējams nobalsot par sev tīkamajām dziesmām, no kurām TOP 100 dziesmas tiks iekļautas sadziedāšanās repertuārā. Savukārt, lai ikvienam dalībniekam dziesmu teksti būtu viegli atrodami, Lattelecom ir izstrādājis bezmaksas sadziedāšanās aplikāciju, kura būs ērti lietojama uz IOS un Android viedierīcēm. Aplikācija bez maksas būs pieejama no 17. jūnija.

„Dziesmusvētki ir mūsu, Latvijas sabiedrības, spogulis – rīkojot svētkus, redzam, kas mums kā sabiedrībai šobrīd ir aktuāls un svarīgs. Un neapšaubāmi viena no tādām iezīmēm ir vēlme iesaistīties. Svētku lieldrauga Lattelecom iesaiste veido jaunas Dziesmusvētku procesa sastāvdaļas: tradicionālajam svētku gājienam, kas kā krāšņa upe vīsies cauri Rīgas centram, personiskākus akcentus piešķirs īpašās uzgavilēšanas uz lielajiem ekrāniem. Noslēguma koncerta sadziedāšanās daļa, kas ir vēl viena svētku kulminācija, dziesmas šoreiz būs pieejamas arī aplikācijā viedtālruņiem. Visi šie akcenti veido mums visiem tik būtiskus svētkus,“ stāsta Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi Latvijas dzelzceļš, Lattelecom un Latvenergo, kā arī banka Citadele un Latvijas Valsts meži.

Inga Vasiļjeva
Dziesmu un deju svētku preses sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com